وبلاگ اوستاپرواز


هامانه؛ روستایی ییلاقی با چشمه ای چند هزار ساله

روستای ییلاقی هامانه روستاهای ایران در هر نقطه این سرزمین که باشند در شمال یا جنوب، شرق یا غرب، در مناطق ییلاقی باشند، سرسیری و کوهستانی باشند، در دل کویر یا در خلوت یک کوهستان و در پهنه یک دشت بی منتها، فرقی نمی کند در هر کجای و هر نقطه که باشند آدم را به سمت خودش می کشد تا از انواع آلودگی های هوایی و زمینی و صوتی و… و خلاصه از هیاهوی بیرون و درون دمی دور کنند و به آرامشی ناب برسانند و سکوت را در دل و جان انسان جاری کنند . یکی از این روستاها روستای ییلاقی هامانه است. در ایرانگردی امروز اوستا پرواز شما را به این روستای زیبا می برد و با طبیعت دل انگیز روستای ییلاقی هامانه آشنا می کند.

انتشار در ۲۴ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۱ - توسط اوستا پرواز

روستای گیتورن، بهشتی در هلند که هیچ جاده ای ندارد

روستای گیتورن هلند اگر زمانی خواستید یک جای رویایی مثل مکان هایی که در کتاب های داستان خوانده اید را ببینید، باید به روستای گیتورن هلند فکر کنید. Giethoorn، نام روستایی بی نهایت شگفت انگیز در کشور هلند است که به آن لقب «ونیز هلند» را داده اند. روستایی رویایی که در سال ۱۲۳۰ کشف شد و جایی است که هر کسی در آرزویش می بیند…روستایی که هیچ جاده ای ندارد! همراه اوستا پرواز باشید تا از این مکان جادویی بیشتر بدانید:

انتشار در ۲ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۸ - توسط اوستا پرواز

ولخرج ترین گردشگران دنیا از چه کشورهایی هستند؟

ولخرج ترین گردشگران دنیا در گزارشی که سایت سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) در مورد توریست های سال ۲۰۱۶ داشته است مقدار هزینه ای که گردشگران کشورهای مختلف در سفرهای خود داشته اند ارزیابی شده و فهرستی از ولخرج ترین گردشگران دنیا ارائه شده است. اگر می خواهید بدانید چه کشورهایی در صدر این فهرست هستند در ادامه اوستاپرواز را همراهی کنید.

انتشار در ۲ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۹ - توسط اوستا پرواز

امارات در مریخ شهر می سازد!

امارات و ساخت شهر در مریخ چندین سال است که نام امارات به عنوان کشوری سرمایه دار و کشوری که خیلی خوب توانسته پیشرفت کند و گلیم خود را از آب بیرون بکشد، بر سر زبان ها افتاده است و این موضوع به خوبی در آسمانخراش های بیشمار، هتل ها و ساختمان های لوکس و… در این کشور معلوم است. به همین دلیل است که گردشگران زیادی جذب این کشور می شوند چون در هر بار سفر می توانند با یک ایده ی خاص و دیدنی و جدید در این کشور روبرو شوند. اما در جدیدترین بلند پروازی های این کشور مشخص شده که امارات دنبال ساخت شهر در مریخ (Mars) است. ولی چیزی که هنوز مشخص نیست این است که این موضوع شدنی است؟ و اصلا تا چه اندازه صحت دارد؟ در ادامه همراه اوستا پرواز باشید تا به طور کامل از چند و چون این موضوع اگاه شوید. از آنجا که ایده های امارات همیشه خارق العاده و گاهی از نظر خیلی ها نشدنی بوده اند اما به واقعیت پیوسته اند، بنابراین بعید نیست که این خبر هم صحت داشته باشد. همانطور که می دانید رویای سفر به کره های دیگر و زندگی در آنها همیشه از آرزوهای انسان بوده است که برای رسیدن به آن، کارهای زیادی هم انجام داده است.سیاره ی مریخ چهارمین سیاره ی منظومه ی شمسی است که دور خورشید می گردد.

انتشار در ۲ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۴ - توسط اوستا پرواز

الفبای طبیعت گردی: فقط رد پایت را جا بگذار!

قوانین طبیعت گردی اگر بخواهید به یک آدم طبیعت گرد و ماجراجو تبدیل شوید، راه ساده ای در پیش ندارید. چون طبیعت گردی فقط به معنای رفتن در طبیعت و چادر زدن و چند ساعت گشت و گذار و بعد هم برگشت نیست و مسئولیت های خودش را دارد. البته گاهی آنقدر این دنیا دیدنی دارد و آنقدر دیدنی هایش حیرت آور است که همه ی فکرمان می شود جایی که در آن هستیم و جایی که باید ببینیم و فراموش می کنیم چه تاثیراتی روی زمین می گذاریم اما طبیعت گردی هم قوانینی دارد که رباید رعایت شود در ادامه همراه اوستا پرواز باشید:

انتشار در ۲ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۶ - توسط اوستا پرواز

۳ پارک آبی برتر که اخیرا انتخاب شده اند

برترین پارک های آبی دنیا چه ویژگی هایی دارند؟ تا بحال خودتان را در یک پارک آبی با سرسره های مرتفع که دورتادورتان را کوسه های خشمگین یا دلفین فرا گرفته تصور کرده اید؟ در دنیای شلوغ پلوغ و مدرن امروزی، سرگرمی های مختلف و تفریحاتی که از پارک های آبی نشات می گیرند، بیشتر از قبل مورد توجه قرار گرفته اند. در لیست زیر تعدادی از برترین پارک های آبی دنیا را در سال های اخیر می توانید ببینید. این پارک ها فقط به خاطر سرسره های متفاوتشان انتخاب نشده اند بلکه تجربه های خانوادگی، مورد علاقه بودن بچه ها و بالاتر از همه فعالیت های متنوعی که در این پارک ها می توان انجام داد، معیارهای اصلی انتخاب آنها بوده است. همچنین وجود فضاهای بسیار بزرگ با آب تمیز یکی دیگر از گزینه ها برای انتخاب این پارک های آبی است و گرنه به جای رفتن به مکانها می توان به استخرهای کوچک خانگی رفت. بیایید ببینیم که الی گشت چه پارک آبی هایی را برای رقم زدن یک خاطره ی فراموش نشدنی در سفر برایتان در نظر گرفته است.

انتشار در ۲۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۸ - توسط اوستا پرواز

چرا صندلی های هواپیما همیشه به رنگ آبی هستند؟

رنگ صندلی های هواپیما از آن جا که هواپیماها یکی از سریع ترین، بهترین و راحت ترین وسایل حمل و نقلی جهان است احتمالا سوال های زیادی در ذهنمان راجع به آن ها وجود دارد. سوال هایی مانند چطور هواپیماها در آسمان می مانند؟ چرا شیشه های هواپیما گرد هستند؟ دلیل وجود روزنه ی کوچکی در پایین پنجره های هواپیما چیست؟ و… سوال هایی از این قبیل که به سراغ هر ذهن کنجکاوی می آید. در سفرهایی که با هواپیما انجام داده اید مطمئنا متوجه شده اید که رنگ صندلی های هواپیما آبی است. اما به نظر شما دلیل آ ن چیست؟ آیا اصلا دلیلی برای آن هست؟ در جواب باید گفت که بله، دلیل خوب و قوی ای پشت این موضوع وجود دارد، این که هیچ وقت هواپیمایی را نمی توانید پیدا کنید که رنگ صندلی های آن زرد یا قرمز، سبز و یا حتی مشکی باشند و این موضوع هم مربوط به امنیت مسافران هواپیما می شود! حتما تعجب کردید که رنگ صندلی هواپیما چه ارتباطی به امنیت مسافران دارد، توضیحات بیشتر را در ادامه ی این مطلب از اوستا پرواز بخوانید:

انتشار در ۲۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۷ - توسط اوستا پرواز

جزیره ای پر از افراد پیر

یشتر ما وقتی کسی را می بینیم که سن بالای ۱۰۰ سال دارد تعجب می کنیم و این سوال برایمان یش می آید که او چگونه توانسته این همه وقت زنده باشد؟ اما در یونان جزیره ای به نام ایکاریا (Ikaria Island) هست که در آن اینکه افراد زیادی را ببینید که عمر بالای ۱۰۰ سال دارند اصلا چیز عجیبی نیست چون دیدن فردی با سن خیلی بالا به جای اینکه یک استثناء باشد یک اتفاق معمولی است. در اینجا مردان و زنانی را پیدا می کنید که به آسانی طول عمر متوسط دیگر کشورهای اروپایی را پشت سر گذاشته اند. در واقع در بین مردم این جزیره از هر سه نفر یکی در دهه ۹۰ زندگی خود می میرد و بقیه به سنین بالای صد سال می رسند! اگر می خواهید درباره مردم جزیره ایکاریا و زندگی آن ها بیشتر بدانید در ادامه اوستا پرواز را همراهی کنید.

انتشار در ۲۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۰ - توسط اوستا پرواز

تور لحظه آخری، از وعده تا واقعیت

تور لحظه آخری کافی است کلید واژه تور را در صفحه جستجوی مرورگر گوگل تایپ نمایید، به محض اینکه بعد آن حرف "ل" را تایپ نمایید، کلید واژه "تور لحظه آخری" پدیدار می شود؛ عبارتی که در سال های اخیر وارد ادبیات مسافران ایرانی، همچنین دفاتر و شرکت های خدمات مسافرتی شده است. رایج شدن تورهای لحظه آخری باعث شده مسافران به جای خرید "تجربه سفر" که فاکتورهای مختلفی از جمله ایرلاین معتبر، هتل، کیفیت خدمات تور و ساعات پروازی مناسب در آن دخیل می باشند، به خرید عبارت "تور لحظه آخری" بپردازند؛ زیرا واقعاً در بسیاری از موارد این پیشنهاد ویژه سفر فقط در حد یک وعده باقی می ماند و در واقعیت مسافران با خدمات بی کیفیت، ساعات پروازی نامناسب، تأخیر در پرواز و یا حتی کلاهبرداری مواجه می شوند. هنگامیکه...

انتشار در ۱ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۴ - توسط اوستا پرواز

احتمالا هیچ وقت نتوانید در این استخرها شنا کنید!

لوکس ترین استخرهای دنیا یکی از بهترین ورزش های دنیا شنا کردن است، حسی که موقع شنا در فرد ایجاد می شود، آرامش بی نهایتی است که هیچ ورزش دیگری نمی تواند بدهد. شاید فکر کنید استخر که در همه جا پیدا می شود. اما اشتباه نکنید! استخرهایی که در ادامه خواهید دید استخرهایی هستند که فقط در مناطق خاصی از دنیا پیدا می شوند و البته که به اندازه ای لوکس و گرانند که احتمالا بسیاری هیچ وقت شانس بودن و رفتن به آن ها را نخواهید داشت. البته نمی توانییم بگوییم استفاده از این استخرها غیر ممکن است، اما باید بدانید هزینه ی آنها بسیار بالاست. اگر علاقه دارید لوکس ترین استخرهای دنیا را ببینید، با اوستا پرواز همراه باشید:

انتشار در ۲۲ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۳ - توسط اوستا پرواز

کلیه حقوق این سایت متعلق به Avesta Parvaz می باشد.©