ایران، مرواریدی درخشان

جاذبه گردشگری - در تهران - ۴ اسفند ۱۳۹۵

ایران، مرواریدی درخشان

 

ماهنامه گردشگری زد.بی.بی.زد (ZBBZ) سنگاپور که به دو زبان انگلیسی و چینی منتشر می‌شود در ویژه‌نامه‌ای با معرفی ایران، کشورمان را به مرواریدی درخشان تشبیه کرد.


ویژه‌نامه این مجله سنگاپوری هفته جاری با چاپ تصاویری از تعدادی از طرح‌های معماری و کاشیکاری زیرطاقی گنبد‌های مساجد معروف کشورمان بر روی جلد و نامگذاری "مروارید ایرانی"برای این شماره خود، بیش از 17 صفحه را به موضوعات مرتبط با ایران از جمله مصاحبه با جواد انصاری، سفیر ایران در این دولت، شهر جنوب شرق  آسیا، تصاویر بسیار زیبا از مناظر، آثار باستانی و جاذبه‌های گردشگری و فرهنگی کشورمان اختصاص داد.


این نشریه که به لحاظ کیفیت و محتوا از جایگاه ممتازی در سنگاپور برخوردار است، نسخه‌های خود را در پروازهای خطوط هوایی سنگاپور، دفاتر گردشگری و فروش بلیت هواپیما و هتل‌های سنگاپور و شعبات هتل‌های سنگاپوری در خارج از این کشور توزیع می‌کند.


بخشی از این شماره مجله به گفت‌وگو با جواد انصاری بلندپایه‌ترین دیپلمات ایران در سنگاپور اختصاص یافته که در آن تحولات کشورمان در پی توافق برجام و توسعه صنعت گردشگری و جاذبه‌های فرهنگی و تاریخی سرزمین پهناور ایران مورد بحث و گفت‌وگو قرار گرفته است.


وی گفت برای کسانی که به دنبال شناخت عمیق‌تری از ایران هستند، جذابیت‌های متنوع، تاریخ طولانی مدت، غذاهای لذیذ و مهمان‌نوازی ایرانیان فرصت بی‌نظیری برای آنها فراهم می‌کند.


این دیپلمات ایرانی افزود: به رغم اینکه سنگاپور از تنوع غذایی گسترده‌ای برخوردار است، اما تنوع گسترده‌تر غذا در ایران هر سنگاپوری را عاشق غذای ایرانی و مهمان‌نوازی مردم می‌کند.


انصاری گفت که انتخاب‌های گسترده‌ای برای گردشگرانی که به ایران سفر می‌کنند وجود دارد و برای آنچه که در کشورمان وجود دارد، بیش از یک بار سفر نیاز است. وی همچنین تصریح کرد که شرایط جغرافیایی و آب‌وهوایی ایران این امکان را برای گردشگران به وجود می‌آورد که صبح در ساحل خلیج فارس از ورزش‌های آبی لذت ببرند و با یک پرواز بعد از ظهر نیز از اسکی در دامنه‌های البرز بهره‌مند شوند.


سفیر غیرداوم ایران در سنگاپور که از سال 2012 فعالیت خود را آغاز کرده است، در ادامه به توافق هسته‌ای ایران با قدرت‌های غربی و اشتیاق کشورهای اروپایی از جمله فرانسه، آلمان و همچنین چین به منظور دستیابی به فرصت‌های موجود در ایران اشاره کرد.


در این مجله همچنین آمده است: سنگاپور نیز از جمله کشورهای آسیایی است که با سفر وزیر صنعت و تجارت خود در سال گذشته به تهران و امضا توافقنامه سرمایه‌گذاری دوجانبه اشتیاق خود را برای بهره‌گیری از بازار مستعد ایران نشان داده است.


در این مجله آمده است: در دو ماه گذشته تعداد گردشگران خارجی که به ایران سفر کرده‌اند، در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته حدود 12 درصد رشد داشته و این صنعت بیش از 1 هزار و 300 پروژه سرمایه‌گذاری خارجی جذب کرده است.


ماهنامه گردشگری "زد.بی.بی.زد" سنگاپور در ادامه به نقل از جواد انصاری نوشت که سنگاپور تخصص صنعتی به منظور توسعه صنعت گردشگری ایران را دارد. بر اساس گزارش این مجله، ایران با داشتن 21 اثر تاریخی ثبت شده در سازمان علمی، فرهنگی و تربیتی ملل متحد (یونسکو) یکی از 20 مقصد گردشگری سال 2017 توسط بلومبرگ معرفی شده است.


به گفته سفیر ایران در سنگاپور، "کینگ کانگ انگ" سردبیر این مجله که دو ماه پیش به ایران سفر کرده است و از نزدیک با جذابیت‌های کشورمان آشنا شده، این سفر را انگیزه اصلی تخصیص شماره‌ای از این مجله به ایران عنوان کرده است.


مرجع: ایرنا

nextholiday

  • استفاده از مطالب این نوشتار فقط با ذکر منبع بلامانع است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به Avesta Parvaz می باشد.©