این هتل هزار ستاره دارد!

راهنمای سفر - در بالی - ۲۹ خرداد ۱۳۹۶

انواع چادرهای مسافرتی

در وسط طبیعت بکر معمولا هتل یا اقامتگاهی وجود ندارد پس اگر بخواهید شب را هم در این مکان بمانید باید همراه خود چادر مسافرتی آورده باشید. چادرها در انواع، رنگ ها، طرح ها و اندازه های مختلف در بازار وجود دارد که با توجه به تعداد اعضای خانواده می توانید از ۴ نفره برای ۲ نفر، ۶ نفره برای ۳نفر، ۸ نفر برای ۵ نفر و … استفاده کنید. در گذشته فقط چادر خیمه ای با جنس برزنت در بازار موجود بود که شیب تندش آب باران را به زمین هدایت می کرد و نمی گذاشت این آب به داخل چادر برود. جنس برزنتی آن به راحتی هوا را بین داخل و خارج چادر مبادله می کرد و سقف بلندش باعث می شد که بتوانیم به راحتی در فضای چادر بایستیم. امروزه انواع مختلفی از چادر شامل چادر پکنیکی، چادر عصایی، چادر گنبدی پایه فلزی، چادر گنبدی بهاری، چادر گنبدی کوهنوردی، چادر خیمه ای قدیم، چادر گنبدی دالان دار، چادر گروهی و … در بازار وجود دارد.

 

بهترین مکان برای چادر زدن

در هر جایی نمی توان چادر زد و باید مراقب بود که به خصوص در هنگام شب چادر در جایی برپا شود که از همه نظر هیچ مشکلی برایمان پیش نیاید. اگر در هنگام شب ناگهان باران شدیدی ببارد باید از قبل چادر را در جایی نصب کرده باشیم که آب در زیر چادر جمع نشود. در فصل پاییز و بهار در مناطق بارانی هیچ وقت نباید چادر را در زیر درختان گذاشت. چادر را باید طوری نصب کرد که در ورودی آن پشت به باد باشد تا در هنگام آتش روشن کردن دود به داخل چادر نیاید.

برای چادر زدن چه لوازمی باید داشته باشیم؟

اولین وسیله مورد نیاز برای کمپ زدن در طبیعت، چادر مسافرتی استاندارد است که معمولا کمجا و سبک هستند. سعی کنید تا جایی که می توانید ظرف و ظروف کمی از خانه به همراه بیاورید تا دست و پاگیر نباشند و بتوانید به راحتی نیازهای اولیه خود را با آن ها برآورده کنید. با توجه به مدت زمان ماندن خود در طبیعت باید مواد غذایی مناسب همراه خود داشته باشید.

چگونه چادر را بدون بخاری گرم کنیم؟

اگر دلتان خواست که کمپ زدن در فصل های سرد سال را هم تجربه کنید با رعایت نکاتی به راحتی می توانید سفری خاطره انگیز را برای خود رقم بزنید. در داخل چادر هیچ وقت بر روی زمین ننشینید و از زیراندازی عایق سرما برای پوشش کف چادر استفاده کنید.  از چادری با لایه حفاظتی داخلی و سقف کوتاه استفاده کنید. در هنگام خوابیدن همراه خود کیسه خواب داشته باشید.

 

کلیه حقوق این سایت متعلق به Avesta Parvaz می باشد.©