باریک ترین خیابان دنیا

مقالات - در آلمان - ۱۳ آذر ۱۳۹۵

در این بخش از دانستنیها تصمیم داریم باریک ترین خیابان دنیا را به شما عزیزان معرفی کنیم.

باریک ترین خیابان دنیا اشپرویرهوف اشتراسه ( Spreuerhofstraße ) نام دارد که در شهرستان روتلینگن ( Reutlingen ) کشور آلمان قرار گرفته است. عرض باریک ترین خیابان دنیا از ۳۰ الی ۵۰ سانتی متر متغییر می باشد و به عبارت دیگر یک فرد تقریبا چاق به سختی می تواند از آن عبور کند، علاوه بر عرض کم این خیابان  اشپرویرهوف اشتراسه طول زیادی هم ندارد و کل طولش تنها ۳متر و ۸سانتیمتر می باشد.

در سال 1726 میلادی در شهرستان روتلینگن که شهرستانی قدیمی است، یک آتش سوزی عظیم صورت گرفت و این خیابان و اطرافش کاملا در آتش سوخت و نابود شد و مجبور به مرمت و بازسازی آن شدند از آن پس این خیابان با نام خیابان ۷۷ مشهور شد و امروزه با این نام شناخته می شود.

نام خیابان اشپرویرهوف اشتراسه Spreuerhofstraße یا همان خیابان ۷۷ امروزی در فوریه ی سال ۲۰۰۶ میلادی در فهرست رکوردهای گینس به ثبت رسید، در گینس عرض این خیابان ۳۱ سانتی متر ذکر شده است.

شاید با شناخت این خیابان این فکر به ذهنتان برسد که چرا نامش خیابان است و کوچه نیست، دلیل این اتفاق این است که در حقیقت خیابان ۷۷ متعلق به شهرداری است و مالک شخصی ندارد و بارها شهرداری تصمیم داشته که نام خیابان را از رویش بردارد اما ساکنان شهرستان روتلینگن اصرار دارند که این مکان را خیابان بنامند و به ثبت نام این خیابان در گینس افتخار می کنند.

به دلیل عرض کم این خیابان و همچنین بافت قدیمی محله در زمان های بارش باران از پشت بام ساختمان ها به داخل این خیابان باریک آب می ریزد و پیشنهاد نمی شود که در هنگام بارندگی از آن عبور کنند.

صدها گردشگر از سراسر اروپا برای دیدن این خیابان باریک که عنوان باریک ترین خیابان دنیا را از آن خود کرده به آلمان می آیند که البته بسیاری از آن ها به داخل خیابان نمی روند زیرا عبور از این خیابان برای افراد باریک اندام و کسانی قد زیاد بلندی ندارند مناسب است و در غیر این صورت به سختی و دشواری فراوان می توانند از این خیابان عبور کنند.

 

 

 

 

کلیه حقوق این سایت متعلق به Avesta Parvaz می باشد.©