بهترین مراکز خرید سوغاتی در بمبئی

تجربه سفر - در بمبئی - ۲۶ بهمن ۱۳۹۵

چند سال گذشته بمبئی و در کل کشور هند به ارزان بودن معروف بود که البته هنوز هم همینطور است اما اوضاع درباره ی شهر بمبئی تا حدی تغییر کرده است. شاید این شهر مثل قبل ها ارزان نباشد اما هنوز هم با کمی گشت و گذار می توان سوغاتی های خوب و ارزشمندی را با هر بودجه ای خریداری کرد.

۱-بازار کولابا:

بازار کولابا یکی از متنوع ترین بازارهای تمام هند و شهر بمبئی است و مطمئن باشید مثل آن را در هیچ جای دیگر پیدا نمیکنید. چرا متنوع است؟ چون همه چیز در این بازار وجود دارد. محصولات مختلفی که در این بازار به فروش می رسد باعث شده تا یکی از اولین انتخابهای توریست ها برای خرید سوغاتی با بودجه ی مناسب، کولابا باشد. البته شاید هنگام رفتن به این بازار، آن را یکم شلوغ ببینید و از دست فروشنده هایی که می خواهند با تلاش به شما بادکنک و چیزهای دیگر بفروشند کلافه شوید. اما قبول کنید که بخشی از فرهنگ بازارگردی، فروشنده های سنتی هستند. خوبی کولابا این است که اگر به آن بروید، امکان ندارد دست خالی بیرون بیایید و هرچیزی در اینجا می توانید بخرید از زیورآلات هندی و صنایع دستی منحصر بفرد هند گرفته تا ظرف و ظروف کریستالی و برنجی و کتاب و عودهای ناب هندی .پس به امتحانش می ارزد. بعد از سفر به بمبئی و یک خرید راضی کننده و سروکله زدن با فروشنده ها احتمالا حسابی خسته می شوید. در اینصورت می توانید سری به کافه های معروف Leopald یا Café Mondegarr بزنید و با یک فنجان قهوه ی خوش طعم خستگی را از تن بدر کنید.

۲- شور بازار:

بازار شور ( Chor Bazaar) را می توان تقریبا بزرگترین بازار محلی هند و از بهترین جاذبه های گردشگری در بمبئی دانست. اسم اصلی این بازار، “پرسروصدا” است و مانند دیگر جاهای هند واقعا هم پر سر و صدا است. بازار قدیمی شور ۱۵۰۰ سال قدمت دارد و یکی از قدیمی ترین مکان های بمبئی هم محسوب می شود که علاوه برجنبه ی بازار گردی می تواند جنبه ی تاریخ گردی هم داشته باشد. در این بازار خبری از کتاب و لباس نیست. اگر به دنبال وسایل آنتیک و عتیقه هستید تا برای سوغاتی بخرید، شور پر از اینجور کالاهاست.
جالب است بدانید بازار شور در همه ی ایام هفته به جز روزهای جمعه تعطیل است اما جمعه ها بازاری درست در همین منطقه با نام بازار جمعه فعالیت می کند که در این بازار هم اشیا آنتیک و عتیقه به فروش می رسد!

 

 

 

کلیه حقوق این سایت متعلق به Avesta Parvaz می باشد.©