خوابی عمیق در هواپیما

راهنمای سفر - در بالی - ۲۵ بهمن ۱۳۹۵

در هواپیما صندلی خود را با دقت انتخاب کنید

 این که صندلی شما در کجا قرار گرفته، بر روی توانایی به خواب رفتن شما تاثیر دارد:

بر روی صندلی های کنار پنجره بنشینید چون می توانید سر خود را به پنجره یا دیوار کابین تکیه دهید.

بر روی صندلی های ردیف خروج ننشینید. با این که در آنجا جای پای بیشتری دارید اما معمولا این صندلی ها به عقب خم نمی شوند و جای دست صندلی تنظیم نمی شود. این صندلی ها معمولا برای کسانی که با کودکان مسافرت می کنند کنار گذاشته می شود.

بر روی صندلی های ردیف آخر ننشینید چون آن ها معمولا به عقب خم نمی شوند و معمولا در کنار دستشویی و آشپزخانه هستند.

بر روی صندلی ای با حداکثر جای پا بنشینید.

از گذاشتن کیف های اضافه زیر پای خود خودداری کنید

اگر دو کیف سنگین داشته باشید ممکن است وسوسه شوید که آن ها را در زیر پای خود قرار دهید. اما باید بدانید که جای پای محدود، باعث می شود که احساس راحتی نداشته باشید و به سختی بخوابید. پس در داخل هواپیما فقط یک کیف به همراه داشته باشید و در آن فقط وسایلی که در طول پرواز احتاج دارید قرار دهید.

از نوشیدن قهوه، چای و سایر نوشیدنی های کافئین دار خودداری کنید

معمولا باید بین نوشیدن آخرین فنجان قهوه و خوابیدن، ۴ ساعت فاصله وجود داشته باشد، اما این عدد در بین افراد مختلف فرق می کند. اگر قصد دارید که یک یا دو ساعت بعد از سوار شدن به هواپیما بخوابید، قبل از سوار شدن به هواپیما از آشامیدن نوشیدنی های کافئین دار خودداری کنید.

زود داخل هواپیما شوید تا پتو و بالش مورد نیاز خود را بگیرید

ممکن است وقتی به بالش و پتو نیاز دارید چیزی از آن باقی نمانده باشد پس زود وارد هواپیما شوید و از خدمه پرواز بخواهید که آن را برای شما تهیه کنند.

سعی کنید که از بالش گردن استفاده کنید

بعضی از مردم استفاده از بالش گردن را دوست دارند و استفاده از آن بسیار مفید است. شاید بگویید بالش گردن بزرگ است و سر را به سمت بالا خم می کند. می توانید این بالش را امتحان کنید و ببینید که آیا برای شما میسر است یا خیر.

با در آوردن کفش، پای خود را آزاد کنید

عقاید مختلفی بر این که آیا این روش میسر است یا خیر وجود دارد. بعضی از افراد همین که وارد هواپیما می شود برای راحتی کفش های خود را در می آورند، برخی این کار را بی ادبانه می دانند و از بوی نامطبوع شکایت می کنند، برخی می گویند با اینکه این کار راحت است ولی مضر است چون باعث تورم پا می شود. اگر می خواهید کفش خود را در آورید حتما جواب های تمیز به پا کنید.

کلیه حقوق این سایت متعلق به Avesta Parvaz می باشد.©