راهنمای سفر به بانکوک

راهنمای سفر - در بانکوک - ۸ دی ۱۳۹۵

بانگکوک

پایتخت تایلند ممکن است با وارد کردن یک شوک به شما خوش آمدگویی کند، تعداد زیادی منظره برای مشاهده افراد وجود دارد که میت واند به تحمل گرما و شلوغی کمک کند.

از بازارهای خرید بزرگ، معابد مرموز  بازارهای شلونغ تا رستوران ها، کانال ها، زندگی شبانه بانکوک هیجان پایان ناپذیری را فراهم می کند، پادشاه Rama I شهر را از روی Ayutthaya و از روی کانال های آن که از میان شهرع بور می کدرند و معباد شگفت انگیز آن، مدل کرده بود بیشتر قسمت های قدیمی شهر با شهر شلوغ جا به جاشد، اما هنوز معابد زیبا و قصرها ساختمان های تاریخی و البته کلوب های شابنه بانکوک باقی مانده است.

مسافت های طولانی و گرما، بانکوک را به یکی از شهرهای مشکل برای پیاده روی تبدیل کرده است پرسه زنی بدون هدف نتیجه ای نخواهد دشات.

سه گزینه بهتر برای این کار تاکسی، Tuk – Tuk (یک وسیله موتوری سه چرخه) با یک راهنمای تور می باشد که در هر هتلی قابل یافتن میب اشد. هم چنین دو وسیله نقلیه عمومی نیز وجود دارد که عبارتند از: مترو و ترن هوایی که شما را قادر می سازد تا شهر را در وسیله ای با تهویه هوا بگردید.

هر دوی این وسیال بین نقاط کلیدی شهر از قبیل جاده Silom، Hualamphong جاده Sukhumvit و هتل های اطراف رودخانه در حال حرکت هستند.

مناطق شهر

قبل از اینکه شروع به گردش در شهر کنید یک نقشه خریداری کنید فقط با یک نقشه شهری به روز شده و دارای جزئیات شما قادر خواهید بود در بانکوک به گشت و گذار بپردازید.

مورد دیگری که باید در نظر داشته باشید این است انتظار دیدن تمام شهر را نداشته باشید. علت این است که مناظر دیدنی شهر در تمام نقاط آن با یکدیگر در زیبایی رقیب هستند. تور خود را با ناحیه ای که Ko Ratanakosm نامیده می شود. آغاز کنید، که بزرگترین بنای یاد بود شهر است که در اصل از سنگ هایی که از رودخانه Choo Phaya جمع آوری شده اند ساخته شده است. این بخش از شهر قدیمی ترین بخش آن شهر است و محل معبد Phra Kaew و مجتمع Grand Palace است.

با حرکت به سمت جنوب مراکز خرید بانکوک قرار دارند.New Road (که به نام Charoen نیز شناخته می شود) در اطراف اداره پست مرکزی قرار دارد و اولین جاده رسمی در تایلند است. این ناحیه هنوز نیز پر از مغازه های هدیه فروشی و خیاطی است چندین گلیسا و سفارتخانه بین Chareon krung و رودخانه قرار دارند. هم چنین Oreintal Hotel نیز در این منطقه است که افراد شمهوری همچون جوزف کنراد سامرست موآم از آن دیدار کرده اند.

Oreintal Hotel

شاید شما نتوانید افراد مشهوری را در Chimatown ببینید اما می توانید تعداد زیادی از کمپانی های بزرگ را در آنجا مشاهده کنید. در طول خایبان Sampeng که در آن تعداد زیادی مغازه وجود دارد می توانید چراغهای چینی، مهای مصنوعی، سوپ بال کوسه و گردنبندهای طلا را بیابید.

می توانید با مشاهده بازار های شلوغ در خیابان Yao Warat و خیابان Rachawong به گردش ادامه دهید.

سینما، کافه ها، رستوران ها و بوتیکها، میدان Siam را شلوغ کرده اند که یک مرکز خرید با گذرگاه هایی برای خرید و خیابان های مدرن به همراه مراکزی خرید 4-5 طبقه دارای تهویه مطبوع در طول مسیر است.

Siam

معبد Erwan توسط مالکین سابق هتل Erawan به دنبال نزول چندین مصیبت و بلا ساخته شده که آخرین آنها غرق شدن کشتی بود که حامل سنگ مرمر برای ساخت هتل بود.

بعد از ساخت معبد دیگر هیچ حادثه ای تا زمان اتمام معبد رخ نداد و امروزه تعداد زیادی از افراد مومن جهت تقدیمی گل و فیلم های ساخته شده از چوب به سمت شرق، با گذر از ریل آهن، جاده Phenchit به جاده Skuckumvit تبدیل می شود ازا ین مکان به بعد مراکز خرید شلوغ مناطق تفریحی و مسکونی آغاز می شود.

دقت داشته باشید که اگر می خواهید محل مشخصی را بیابید تمامی محل های اطراف خیابان دارای شماره هایی متضاد با نام هایشان هستند و محلی که شما قصد رفتن به آنجا را دارید باید دارای آدرس به صورت عددی و کامل باشند.

معبد Phrakaew  و مجتمع Grand Palace

Phrakaew  

در صورتی که مدت زمان سفر شما  فقط امکان بازدید از یک قسمت از شهر را می دهد از مجتمع Grand Palace و معبد Phrakaew دیدن نمایید. (هر روز از ساعت 30: 8 تا 30: 15 ورودی رایگان) این دو بنا در شرق رودخانه و نزدیک لنگرگاه Thachang قرار دارد. هیچ معبد دیگری مانند این معبد، نمی تواند، هنر تایلندی را نشان دهد.

سطح درخشنده این معبد و غنای هنری آنرا به یکی از عجایب معبدی آسیا مبدل ساخته است. معبد Pharakaew اولین مجتمع بزرگ است که در بانکوک ساخته شده است.

هنگامی که شما وارد مجتمع می شوید با ساختارهای سه گانه با عظیمتی روبرو میشوید که در سمت چپ شما قرار دارند که عبارتند از: Phra Si Rahanachedi طلایی و بزرگ Phta Mondop (کتابخانه کتاب های مقدس بودایی) و Prasat Phra Therpbidom (زیارتگاه سلطنتی)، در پشت Phra Mondop یک مدل سنگی (کتابخانه کتاب های مقدس بودایی) و Prasat Phra Thepbidom (زیارتگاه سلطنتی)، در پشت Phra Mondop یک دمل سنگی بزرگ معبد Angkor قرار دارد.

در طول لبه شمالی می توانید Viharnyot را نیز بیابید (هال نمازگزاران) در کنار Ho Phranak (مقبره سلطنتی) در سمت چپ قرار دارد و در سمت راست آن نیز کتابخانه MOnitein Tham قرار دارد. در ادامه وارد اتاق زمردین بودا می شوید که برای قرار دادن کمیابترین تصویر پادشاهی یعنی بودای زمردین اختصاص یافته است.

این تصویر بر روی یک پایه قرار دارد. تصویری 66 سانتی متری از یشم سبز است که به طور تعجب آوری کوچک است اما این امر از احترام فوق العاده ای که تایلندی ها برای آن قابل می شوند نمی کاهد.

اگر از معبد Phra Kaew به سمت چپ گردش کنیم Grand Palace قرار دارد. این اولین بنایی است که به عنوان هال سلطنتی Amarin Vinitchai بیان شده است و به عنوان اقامتگاه سلطنتی رای در صورتی که از معبد Phra Kaew یا Grand Palce دیدن می کنید.

سه پادشاه اول خاندان Chakri یعنی رامای اول، دوم و سوم بودند. در خلال دوران پادشاهی رامای اول هال شامل تخت بود، تخت بالایی به شکل قایق و تخت پایینی بوسیله یک پوشش 9 لایه پوشانده شده بود.

قسمت بالایی Chakri Maha Prasat (هال Grand Palace) بود. این قسمت در سال 1882 بوسیله Rnma V که دارای افکاری بلند پروانه بود ساخته شد و با استیل های رنسانس ایتالیایی و آسیایی ترکیب شد.

راه پله دسترسی و بالکن مرکزی منحصر به فرد بودند. این قسمتها بر روی پشت بام قدیمی قرار داشتند که بر روی آن نزدیک سه منار مخروطی طبقه قرار داشت.

زیر منار وسطی یک گلدان طلایی قرار داشت که در آن خاکستر پادشاهان Chakri قرار داشت.

در سمت چپ یک جفت شیر سنگی با قدمت 200 سال در ورودی Dusit Maha Prasat (هال Dusit) قرار داشتند که پادشاهان از آنجا برای رهبری تجارت ایالات استفاده می کردند.

در لبه قسمت 4 گوش نزدیک هال Dusit می توانید یک بنای سفید مرمری بنام Arpon Phimok Prasat (عمارت غیر قابل سرقت) را بیابید.

بر فراز تخت روان پادشاه، مکانی وجود دارد که در آن پادشاه از کالسلکه خود پیاده می شد و کلاه تشریفاتی خود را قبل از ورود به تخت مرتب می کرد.

در سمت در جهت خلاف موزه معبد Para Kaew قرارد ارد که داریا مجموعه ای از تصاویر زیبای بود است که با کریستال، نقره عاج و طلا ساخته شده اند.

در مسیر خروج از قصر شما می توتانید از موزه سکه و دکوراسیون نیز بازدید کنید. محفظه های شیشه ای سکه های طلا، شمیرها و جواهرات تاج وجود دارد که همگی آنها به قرن 11 باز می گردد.

شش معبد بزرگ

از شش معبد بزرگ بانگکوک به عنوان یکی از بزرگترین عجایب معماری دیدن کنید، اما تجه داشته باشید که زمان کافی برای این کار در اختیار داشته باشید زیرا زمان مسیر طی شده بین این معابد قابل توجه هستند.

یکی از بهترین نشانه های اختصاصی تایلندی معبد Arun می باشد که در ساحل روبروی رودخانهChoo Pharya قرار دارد، با استفاده از قایل نقطه 1 الی 2 دقیقه طول می کشد تا به انجا رسید. معبد در خلال نیمه اول قرن 19 توسط Roma II و Rama III ساخته شد و با میلیونها قطعه چینی که به شکل گل بودند تزیین شد.

برج مرکزیت باثع ایجاد تصایوری خیره کننده از آن سوی رودخانه می شود. باری مناظر غروب و گرفتن عکس، عکاسان باید در باری که کنار رودخانه در ساحل روبرویی است مستقر شوند.

معبد Pho قدیمیترین معبد بانکوک که در آن یک مجسمه عظیم آب طلا کاری شده از بودا که در داخل یک محفظه سفید است قرار داده شده است.

این مجسمه در حدود 15 متر ارتفاع و 46 متر طول دارد که ارتفاع آن تا سقف معبد میرسد.

یک بنای ساخته شده از چوب ساج قرمز که Giant Swing نامیده می شود در بیرون صومعه Wat Suthat به شکل نامتجانسی قرار داده شده است.

در سال های اخیر بند بازان مهارت خود در خلال فستیوان درو Brahmin به نمایش می گذارند. این مایشها از سال 1935 برگزار نشده است. هر چند این نمایش در طی چندین سال بعد از سقوط چند تن از این افراد متوقف شده است.

بازدید از یکی زیباترین مجسمه های بودا را در معبد مجاور از دست ندهید. در بیرون اسباب برنزی در 4 گوشه ساختمان قرار داده شده اند.

Golden Mount از طریق Wat Saket قابل دسترس است. این مکان بر روی تپه ای در بانکوک قرار دارد که بوسیله یک Chedi طلایی پوشانده شده است.

با پیمودن پله های مارپیچی تا بالای کوه می توان سکوی قلعه را مشاهده کرد.

با در دست داشتن نقشه می توان معابد و قصرهایی که در زیر پای کوه قرار دارند. را تشخص داد.

بهترین زمان جهت بازدید Bejnamadoophit Wat که یک معبد مرمری است زمان غروب آفتاب است، زمانی که مرمرهای زیبای آن توسط پرتقال هنور پوشانده شده و راهبان معبد برای دریافت اعانات و کمکها صف کشیده اند.

این معبد که در ابتدای قرن بیستم ساخهت شده یکی از بهترین نمونه های معماری معابد در سال های اخیر در تایلند است و محلی آرام است که ر آن حیاطی که قرار دارد و توسط مجسمه های بودا احاطه شده است و داخل استخر آن پر از لاک پشت ها و ماهی های مختلف است که هر روز توسط انبه هندی و موز که توسط راهب ها به آنان داده می شود تغذیه می کنند.

مجسمه بودا در Wat Traimit که می توانست برای همیشه پنهان بماند در هنگام کار کارگران در بند بانکوک که در داخل یک لفافه پوشانده شده بود، از داخل جرثقیل سقوط کرد و مسجه بزرگ بودا از داخل آن خارج شد. این اثر که بزرگترین اثر ساخته شده از طلای تایلندی و دارای وزنی معادل 5 ن است و قدمتش به زمان Sukhothai می رسد، احتمالاً برای در امان ماندن از غرات نیروهای مهاجم برمه پنهان شده بود.

موزه ها و قسرها

در خیابان Na Pra That باطی یک مسیر کوتاه از Grand Palace به موزه ملی میرسیم. در این موزه مجموعه ایا ز بهترین آثار عتیقه، مجسمه ها، سرامیک و جواهرات به نمایش گذاشته شده است که می تواند دید خوبی در مورد جزییات مختلف فرهنگی کشور به بازدید کنندگان بدهد.

بهتر است برای حضور در این موزه با یک تور همراه شوید تا با بزرگی و عظمت موزه گیج نشوید. نمایشگاه، فرهنگ تایلندی را به چندین دوره تاریخی تقسیم می کند، که از دوران حکومت Dvaravati آغاز شدهو با طی دوران توسعه سیاسی در دوره،Lan Na Sukothai در نهایت بانکوک را مورد بررسی قرار می دهد.

اتاقها به ترتیب وقایع تاریخی مرتب شده اند و شما می توانید تغییرات زندگی بودا و موضوعات مهم تاریخ هنر تایلند را در هنگام حرکت در داخل موزه ببینید.

در موزه هم چنین امکانات دیگری برای مشاهده وجود دارد که برخی از آنها عبارتند از:یک ارابه مراسم دفن سلطنتی به وزن 20 تن که برای حمل نیازمند 290 نفر بود.

تخت های سلطنتی تخت های روان، ماشین تحریر تایلندی قرن 19 و حتی یک فیل در سایز واقعی که در نبردها از آن استفاده می شد.

نوع دیگری از موزه ها در Jim Tahmpsons House قرار دارد که در شرق شهر واقع شده است. (ساعت کار از 9 تا 5 بعد از ظهر ) با ورود به این خانه حس آرامش حتی در شلوغترین روزهای به شما القا میشود، اتاق های ساخته شده از چوب این خانه پر از صنایع دستی مجسمه ها و سرامیک هاست .

داستان زندگی جیم تاپسون به اندازه استعداد او در هنر فریبنده است.

او یک معمار نیویورکی بود به عنوان مامور مخفی در خلال جنگ جهانی دوم به آسیای شرقی آمد.

بعد از سکونت در تایلند او صنایع ابریشمی تایلند را از حالت صنایع دستی ابتدایی به یک صنعت جهانی تبدیل کرد. در سال 1967 هنگامی که برای تعطیلات به نواحی در همسایگی مالزی رفته بود ناپدید شد سر ناپدید شدن ناگهانی او هنوز هم حل نشده باقی مانده است. هیچ ردی ازا و تا این لحظه یافت نشده است.

قصر بزرگ Vimanmek در Dusit Park ممکن است نسبت به خانه ی تامسون کمتر اسرار آمیز به نظر برسد، اما مطمئناً از لحاظ وسعت از آن کمتر نیست.

این قصر در دوران پادشاهی Chulabngkorn ساخته شده است و از لحاظ اندازه بزرگترنی خانه چوبی در جهان است و شامل تمامی مجموعه های هنری، نقاشی هاو جواهرات سلطنتی و هم چنین اولین وش نصب شده در تایلند است. این قصر تحت نظر ملکه Sirkit تعمیر و بازسازی شد.

آخرین بنایی که نباید از تماشای آن در مسیر Sri Ayuttahaya غافل شد قصر Suan Pakkad است که در نزدیکی ایستگاه ترن هوایی Phaya Thai قرار دارد.

این ساختمان بسیار بزرگ به شاهزاده Chumbon تعلق دارد و بوسیله باغ های پر از درخت احاطه شده است. در پایین این باغ ها تالاری وجود دارد که با لاک و الکل رنگ آمیز شده است و به نظر میرسد تنها خانه ای از این نوع باشد که از زمان غارتگری Ayuttahyay در 1767 باقی مانده است.

بعد از خرید آن در سال 1959 این عمارت به عنوان هدیه ای از شاهزاده به همسرش بازسازی شد.

برخی از دیوارهای داخل آن با نقاشی های فوق العاده ای پوشانیده شده است که صحنه هایی از زندگی بودا و حادثه های رخ داده در تاریخ ملی تایلند است. Suan Pakkad در لغت به معنای باغ کاهو است.

بانگکوک شناور

عمومیترین وسیله گردش در Kholong به معنای کانال، است و به عنوان یکی از شاخصه های بانکوک به شمار می رود، شرکت در یکی از تورهایی است از اسکله Tha chang که در نزدیکی Grand Palace قرار دارد شروع می شوند که در هر یک از هتلها قابل دسترسی هستند.

یک تور یک ساعته بسیار گران است اما شما را به مناطقی از Thanburi قدیم خواهد برد که به سختی قادر خواهید بود آنرا تصور کنید، از جمله رستوران های شناور، ایستگاه های سوختگیری خانه های چوبی قدیمی و معابد هستند.

بیشتر تورهای رودخانه در صبح زود آغاز می شوند و شامل دیدار از موزه ملی قایق های سلطنتی می باشند.

هدایای مراسم مذهبی در عرضه کشتی های تزئین شده قرار داده می شوند و شامل تزئینات قرمز و طلایی است. قایق شخصی پادشاه بوسیله 50 پاروزن حرکت داده می شود.

شما می توانید در کانالها بوسیله قایقهای محلی که Bang Yao نامیده می شود گردش نمایید.

این قایقهای بلند و نازک بوسیله موتورهایی پر سر و صدا که در انتهای قایق قرار دارد به جلو رانده می شوند.

شما همچنین می توانید این قایقها را خودتان اجاره کرده و به گشت و گذار بپردازید اما ابتدا از مناسب بودن قیمت آن اطمینان حاصل کنید.

Down Khlong Dangkok Noi (کانال کوچک)، Khlong Yai (کانال بزرگ) خانه های زیبا با باغها و فواره های آنها که در کنار یکدیگر فشرده شده اند، خانه های چوبی که بر روی ستون های چوبی قرار داده شده و توسط برگ درختان سقفی برر وی آها کشیده شده است از مناظری هستند که درا ین مسیر میتوایند ببینید.

در همان نزدیکی شما می توانید کارخانه لاستیک سازی را در کنار معابد و فروشگاه های شناور و بارها را مشاهده کنید.

در صورتی که شما یک وسیله نقلیه ارازنتر و ساده تر می خواهید، از قایق های توریستی ChaoPharya که هزینه اجراه هر یک از آنها 100 بات است می توانید استفاده کنید.

مسیر از Tha Sathorn آغاز شدهو به سمت بالای رودخانه در Tha Phra Athit ادامه می ایبد که در 10 نقطه اصلی نیز توقف می نماید.

قایقها هر نیم ساعت یکبار حرکت می کنند و شما می توانید در هر اسکله توقف کرده و قایق دیگری انتخاب نمایید.

بعد از ساعت سه بعد از ظهر شما می توایند از قایق تندرو Chao Pharya استفاده کنید که هر 15 دقیقه از ساعت 6 تا 40: 6 یک قایق حرکت می کند. قایق های تندرو حرکت خود رااز اسکله Tha Nonthabui در شمال آغاز کرده و در Wat Rachasinghon در نزدیک پل Krunthep در جنوب توقف می نمایند.

مناظر دیگر

فراموش نکنید که دوربین عکاسی خود را به بازار Chktuckak بیاورید. این محل مجموعه ای سگترده و هیجان انگیز از دکه های فروشندگانی است که می توان تصور کرد.

هر چیزی در این بازار از موهای مصنوعی گرفته تا گایهان دارویی برای معالجه بیخوابی می توانید بیابید. این بازار فقط روزهای شنبه و یکشنبه از طلوع تا غروب باز است.

انیستیتو یادمان ملکه Saovabha که در حال حاضر به عنوان مزرعه مارها معرو است توسط صلیب سرخ اداره می شود. وظیفه اصلی آن تولید سرم های پاد زهر از هفت نوع مار می باشد که برای معالجه قربانیان مار گزیدگی بکار می برود. توریست ها می توانند مراحل مختلف زهرگیری را که از دوشنبه تا جمعه از 11 صبح تا 30: 2 بعد از هظر و در روزهای شنبه و یکشنبه در ساعت 11 صبح صورت می گیرد، مشاهده کنند.

تایلندی ها خودشان جهت مشاهده حیات وحش در محل سکونتشان غیر از مواردی ازقبیل مشاهده مناظر زدگی حیواناتی از قبیل فیلها و غذا خوردن گوزن ها به باغ وحش DUSIT نمی آیند در دریاچه باغ وحش زوج های جوان برای قایق رانی می روند و لاک پشت های بزرگ را می بینید که سعی می کنند حتی بطری های کوکاکولا را نیز بخورند.

جدای از حیوانات داخل باغ وحشو محل زندگی پرندگان باغ وحش، احتمالا مهمترین محل برای مشاهده چگونگی تفریح مردم تایلند است. پارک lumphini یک محل تقریبا آرام در مرکز شهرا ست که تایلندیها در اواخر هفته به این پارک می آیند تا اوقات فراغت خود را به خوشی بگذارنند.

علاوه بر دکه های فروش کباب و سوپ یک رستوران نیز در خروجی شمالی پارک وجود دارد که از آنجا می توانید غروب را مشاهده کنید.

گردش در بیرون از بانکوک

انواع گردش های خارج از شهر به آسانی در دسترس می باشد و شامل انواع پله نوری های ساده به سمت شمال یا جنوب است.

باغ گل رز و Nakhon Fathom

با طی یک مسیر یک ساعته به سمت غرب در گرما و شلوغی بانکوک می توان به باغ رز در کنار رودخانه رسید. گلهای رز فقط قسمتی کوچک از 28 هکتار وسعت این منطقه را باغ های گرمسیری می پوشانند. نمایش هر روز از ساعت 45: 2 بعد از ظهر آغاز می شود و در آن رقص های کلاسیک و محلی، جنگ شمشیرها، تای کیک وبوسکینگ و مراسم ازدواج تالندی اجرا می شود. با حرکت از سمت باغ رز در فاصله 30 کیلومتری به سوی غرب به سمت Nakhon Patom (که به نظر میرسد قدیمتیترین شهر تایلند باشد) حرکت می کنیم.

Pra Phatom Chedi بزرگترین Chedi است که به شکل یک قیف بستنی سر و ته م یباشد که در میانه قرن 19 بر روی خرابه های یک معبد قدیمی که قدمت آن به هزار سال قبل باز می گردد ساخته شده است. درخلال 1970 این Chedi جدید تقریبا از بین رفت اما دپارتمان هنرهای زیبا به موقع عکس العمل از خود نشان داد و خوشبختانه این اثر را حفظ کرد به نحوی که دوباره به روزهای اوج خود رسید.

بازار شناور

احتیاجی نیست که به شما مسیر رسیدن به بازار شناور را در Damnoen Saduak نشان دهند. زیرا که هر کسی که توری را اداره می کند، مسیر این بازار را می شناسد.

زنان با کلاه های لبه دار در طول کانال کم عرض پاروزنی می کنند و سعی می کنند یک بسته ماهی سرخ را به همراه ادویه بفروشند.

عکاسان می توانند درطول کانال حرکت کرده یا برروی پلهای چوبی توقف کنند که این باعث می شود نقاط مناسبی جهت عکاسی پیدا کنند.

با چند صد بات می توانید قایقی را اجاره کنید تا شما را به وسط شلوغی و هیاهو ببرد در دیگر بازارهای شناور شما می توانید فرشهای برمه ای، خراطی های چوبی و دیگر چیزها را بخرید.

اگر چه بعضی از اشیا گران بها هستند اما خواهید دید که اشیا مشابه در مغازه های بانکوک یا بازار Chiang Mai گرانتر هستند.

کلیه حقوق این سایت متعلق به Avesta Parvaz می باشد.©