راهنمای سفر به بانکوک

راهنمای سفر - در بانکوک - ۹ آذر ۱۳۹۵

 اگر قصد خرید تور تایلند را دارید، خواندن این مطلب را به شما توصیه می کنیم.


وسعت : بانکوک


جمعیت بزرگ : بانکوک ، ناخون ،راتچاسیما،چیانگ مای ،خنکاتن،نوتتابوری


همیسایگان: میانمار، لانوس،کامبوج، مالزی


آب وهوا : گرم و مرطوب


زبان: تایی زبان رسمی کشور است . چینی ، مالایی ،و انگلیسی دیگر زبانهای رایج هستند.


اختلاف زمانی : 7 ساعت ( هفت ساعت جلوتر از زمان مبدا گرینویچ ) و 5/3 ساعت از زمان ایران جلوتر است .


واحد پول تایلند بات ........ و هر بات به صد ستنگ .............. تقسیم میشود. اسکناس های تایلند از ده هزار بات متغیر است و در روی تمامی آنها تصویری از پادشاه کنونی تایلند به همراه نمادهای دیگری همچون مهر سلطنتی وجود دارد.
سکه های رایج در کشور تایلند شامل 25 و 50 ستنگ ، یک ، پنج و ده باتی و اسکناس های رایج نیز شامل 1000 ( خاکستری ) 500 بات ( بنفش ) 100 بات ( قرمز)50 بات ( آبی ) 20 بات (سبز) و 10 بات ( قهوه ای ) میشوند.
کد اقتصادی بات تایلند ........ و نشانه آن ........است .
تایلند با نام رسمی پادشاهی تایلند و نام سابق سیام ، کشوری در شبه جزیره هندوچین واقع در جنوب شرقی آسیاست . این کشور از شمال بابرمه و لائوس و کامبوج تایلند و از غرب با برمه و دریای آندامان همسایه است .
زبان رسمی کشور تایلندی پایتخت و همچنین پر جمعیت ترین شهر آن بانکوک و مذهب حدود 95 درصد مردم بودایی است .
بانکوک شهر فرشته ها یا و نیز شرقی
شهر فرشته ها که ما به نام بانکوک آن را میشناسیم یکی از بزرگترین مراکز تجاری و بازرگانی کشور تایلند است . بانکوک را در یک جمله میتوان ونیز شرق نیز نامید. این شهر مملو از پارک ، باغ وحش،معابد، بازار شناور روی آب ، باغ های گل و ده ها مکان گردشی دیگر است . هر ساله حدود 14 میلیون نفر از سراسر دنیا از بانکوک دیدن میکنند.
آب و هوای بانکوک گرم و خشک و میانگین دمای آن 26 تا 34 درجه سانتیگراد است . بهترین زمان برای بازدید از این شهر از اوایل آبان تا اواسط اسفند است که خشک ترین هوا را دارد.


مهمترین مراکز تفریحی بانکوک
کاخ بزرگ و معبد بودای زمردین که در این کاخ قرار دارد ، از جذابیت های اصلی شهر بانکوک هستند.
در معبد بودای زمردین میتوان به خوبی فرهنگ و تعلیمات بودا را با همه وجود احساس کرد . کاخ بزرگ یا گراند پالاس بانکوک ، همان طور که از نامش پیداست بسیار بزرگ است و مساحت وسیعی را به خود اختصاص داده است . معبد بودای زمردین نیز در فضای کاخ بزرگ قرار دارد.
گراند پالاس در واقع مجموعه ای از ساختمان ها و بناهای مختلفی است که محل سکونت پادشاهان تایلند بود ه اند. پیشینه این عمارت ها به قرن 18 تا اوایل قرن 20 میرسد. ساخت ساختمان های گراند پالاس از سال 1782 میلادی با چوب آغاز شد و در زمان رامای اول به پایان رسید.
این کاخ در غرب رودخانه بانکوک قرار دارد . برای حفاظت از کاخ در برابر دشمنان در گذشته ، دور تا دور این بناها را دیواری به طول یکهزار و 900 متر کشیده اند.
در معبد بودای زمردین یکی از مجسمه های بسیار مقدس بودا قرار دارد. این مجسمه به رنگ سبز یشمی است و لباسی طلایی به تن دارد . مجسمه بودا در این معبد به حالت مدیتیشن نشسته است و حدود 45 سانتی متر ارتفاع دارد.


معبد بودای خوابیده
یکی از دیدنی ترین مکان های توریستی دنیا است . گردشگران برای دیدن مجسمه بودا به این معبد قدیمی و تاریخی میروند. در این معبد بیش از یکهزار مجسمه بودا وجود دارد و بزرگترین آنها مجسمه بودای خوابیده است که حدود 46 متر و طول و 15 متر ارتفاع دارد.
این مجسمه وجه تمایز اصلی معبد وات فو و برای نمایش سلوک بودا به نیروانا ساخته شده است . چشم ها و پاهای این مجسمه با مروارید تزئین شده اند. همچنین روی پاها 108 ویژگی فاخر بودا حک شده است . این حکاکی های مرواریدی روی طلا ، جذابیت اصلی این مجسمه غول پیکر را رقم زده اند و هر ساله گردشگران فراوانی را از نقاط مختلف دنیا به آنجا می کشاند.
شاید جالب باشد بدانید هدف ممتار آیین بودا و آخرین مرحله سلوک آنها ، رسیدن به آرامش کامل و آرامش کامل و آگاهی و به اصطلاح نیرواناست .
نیروانا ، عبور انسان از خشم و جهل و وابستگی و رسیدن به فرزانگی است .


معبد آرون
معبد آرون که با عنوان معبد سپیده دم نیز شناخته میشود . یکی از مناطق مسحور کننده در شهر بانکوک است . این معبد با برج های بلند و حیاط بزرگ بدنن شک یکی از دیدنی ترین مکانهای بانکوکاست .
به این دلیل به آن معبد سپیده دم میگویند که نخستین جایی در تانبور است که نور سپیده دم به آن میتابد . مجسمه بودای زمردی قبل از برده شدن به کاخ بزرگ در اینجا قرار داشت . تیم معبد حتی بعد از انتقال مجسمه بودای زمردی نیز احترام و جذابیت خود را حفظ کرده است .


آکواریوم بزرگ بانکوک
این آکواریوم در طبقه زیرین مرکز خرید سیام قرار دارد که شامل بخش های مختلف میباشد.
بدین صورت که ابتدا در آکواریوم های کوچک انواع مختلف ماهی های عجیب و غریب را مشاهده میکنید و پس از آن وارد تونل آکواریوم میشوید که کوسه ها و سفره ماهی ها در آن شناورند.
پس از آن نیز آکواریوم زیبای عروس های دریایی پایان بخش کار خواهد بود.
محدودیتی در زمان بازدید از این آکواریوم نیست و در واقع با خرید بلیط و ورود به فضای آن تا پایان ساعت کاری آن میتوانید در آن بمانید ولی تقریبا یک الی دو ساعت زمان برای بازدید کل آن کافی میباشد.
در این مجموعه امکانات دیگری از قبیل قایق سواری بر روی آکواریوم اصلی و غذا دادن به کوسه ها و همچنین ماساژ پا توسط ماهی نیز وجود دارد.
در کنار درب ورودی این آکواریوم ، سینمای 5 بعدی قراردارد که شما میتوانید با خرید بلیط جداگانه به آنجا رفته و به تماشای فیم بصورت 5 بعدی بنشینید.
هر چند فیلم های که در این سینما پخش میشود بیشتر برای کودکان مناسب است و حال و هوایش انیمیشن های مربوط به ماهی ها درون اقیانوس میشود.


شهربازی بانکوک
شهربازی بانکوک با انواع بازی ها و سرگرمی های متعدد ساعت های شادی را برای کودکان فراهم میکند.
شهر برفی ،تنگه باریک،اتومبیل عتیقه، گردباد، فرش پرنده ،پیست اتومبیل رانی و بسیاری بازی های هیجان انگیز دیگر ، سرزمین رویایی را به یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگران تبدیل کرده است .
رویاهای کودکان در سرزمین رویاها، به حقیقت می پیوندند.

پارک آبی سیام های کاری این بازار
این مجموعه در سال 1975 و با مساحت 120 هکتار افتتاح گردید و در حال حاضر بزرگترین مجموعه به این شکل در جنوب شرقی آسیا است .
مجموعه پارک آبی ، دارای بزرگترین استخر موج در دنیا است و در کتاب ثبت رکورد گینس ثبت گردیده است . لازم به ذکر است که این استخر موج دارای 13600 متر مربع مساحت میباشد.


بازار شناور روی آب
خرید کردن معمولا برای گرشگران جذابیت دارد. بازار روی آب تایلند که در 80 کیلومتری جنوب غربی بانکوک قرار دارد. یکی از شلوغ ترین بازارهای این کشور است که همه چیز در آن قابل خرید و فروش است . از غذا ها و میوه های محلی گرفته تا صنایع دستی مردم تایلند . اما یکی از تجربه های جالب برای یک گردشگر خارجی این است که از شیوه سنتی خرید و فروش مردم تایلند در ساعت های کاری این بازار خصوصا در صبح های زود دیدن کند. پس پیشنهاد می کنیم جوری برنامه ریزی کنید که در شلوغ ترین ساعات کار بازار یعنی 6 تا 11 صبح ، حتما در این مرکز خرید حضور داشته باشید.

باغ وحش سافاری ورلد
دنیای وحش سافاری در بانکوک که به عنوان باغ وحش سافاری شناخته شده است . بی انصافی است که صرفا به عنوان یک باغ وحش شناخته شود.
در حقیقت سافاری ورلد در اکثر جاهای دنیا به همین صورت است که تماشاگران در قفس هستند( اتوبوس ، اتومبیل ) و حیوانات آزادانه در حیات وحش طبیعی زندگی میکنند. اما این سافاری ورلد مجموعه کاملی از شوهای مختلف است که این باغ وحش را متمایز میکند.


مزرعه تمساح ها
بزرگترین مرکز پرورش و نگهداری کروکودیل در جهان ، مزرعه تمساح بانکوک است که در 25 کیلومتری جنوب بانکوک قرار دارد و بیش از 30 هزار تمساح را در خود جای داده است . این مکان از دیدنی های بانکوک میباشد. تمساح های این مرکز که بیش از 30 سال است در محوطه اوسیغ و کاملا امن نگهداری میشوند ، در اندازه های مختلف از چند سانت تا 6 متر وجود دارند و محل پرورش این تمساح ها در سال 1950به منظور حفظ و تغذیه این حیوان که در معرض انقراض قرار داشت ایجاد شد و در سالیان بعد به مکانی برای استفاده از گوشت و پوست این خزندگان تغییر یافت .


مهمترین مراکز خرید بانکوک:
ام بی کی
......... یا به اسم تایلندی .........جایی است که بسیاری از مردم تایلند ترجیح میدهند برای خرید به این مرکز بیایند . این فروشگاه در 7 طبقه و شامل 2000 فرشگاه و 150 رستوران ، هشت سالن سینما و سالن بولینگ متفاوت میباشد ویکی از بزرگترین ها در آسیاست که در سال 1985 ساخته شده در این فروشگاه انواع لباس صنایع دستی لوازم الکتریک کفش لوازم خانگی و سایر محصولات مورد نیاز قابل ابتیاع میباشد . تمام این امکانات در کناریکدیگر باعث شده است تا به یک مرکز معتبر و مشهور در بانکوک تبدیل گردد.


مرکز خرید پراتوم بانکوک
با داشتن فروشگاه های بزرگ و غرفه های انبوه از لباس و کفش به عنوان مرکز پخش پوشاک شهر شناخته شده است . فروشگاه جدید مد پلاتینیوم در خیابان شلوغ .......................قرار دارد ، در حالیکه نمای خارجی پرنور و نقره فام این فروشگاه بازدیدکنندگان را وسوسه میکند که نگاهی گذرا به فروشگاه بیاندازند ولی در داخل پنج طبقه مغازه ها و غرفه هایی وجود دارد که به فروش لباس ، تی شرت ، و لباس فرم دانشگاه با قیمتی ارزان می پردازند.
مرکز خرید سیام اسکوئر
دیگر منطقه اصلی برای خرید در بانکوک است که در خیابان راما یکم قرار گرفته است و فروشگاه های اطراف آ ن شامل :
سیام سنتر ، سیام دیسکاوری ، سیام پاراگون ام بی کی و توکیو می شوند. اجناس این فروشگاه ها قیمت بالاتری نسبت به منطقه پرتونم دارند و تنها در ام بی کی است که میتوانید قیمت های ارزان تر هم پیدا کنید و این فروشگاه روزانه حدود 105 هزار نفر بازدید کننده دارد و از این نظر نیز در تایلند بی مانند است .


مرکز خرید سیام پاراگون
یکی از راحت ترین و مناسب ترین مرکز خرید در بانکوک است . این مرکز خرید یکی از هوشمند ترین مراکز خرید آسیا و تایلند است که در آن انواع مارکهای بین المللی و معتبر دارای شعبه میباشند و بهترین و جدیدترین مدلهای روز در مورد انواع لباس و پوشاک را ارائه می کنند. تمامی اجناس ارائه شده توسط این فروشگاه اصلی بوده و جایی برای اجناس تقلبی وجود ندارد . این مرکز دارای 4 طبقه است که شامل پوشاک لوازم آرایشی و بهداشتی و سایر ملزومات است . از امکانات جانبی این مرکز خرید میتوان به رستوران و غذاخوریهای طبقه پایین آن آکورایوم تفریحی آن و 8 سینمای این مجموعه اشاره کرد که میتواند تمام نیازهای مختلف شما را بر آورده کند.


مرکز خرید سنترال ورلد
مرکز خرید سنترال فستیوال ششمین مرکز خرید بزرگ دنیا و یکی از مراکز خرید مدرن و لوکس تایلند می باشد و دارای مراکز تفریحی و سرگرمی و فروشگاه های متعدد است . بازار سنترال ورد در بانکوک به فروش برندهای تجاری مثل تیمبرلند ، زارا و ایزو م پردازد . یک سینما و بیش از چند رستوران و کافی شاپ ، از امکانات این پاساز سنترال ورلد هستند.

کلیه حقوق این سایت متعلق به Avesta Parvaz می باشد.©