راهنمای سفر به ساموئی

راهنمای سفر - در سامویی - ۱۱ آذر ۱۳۹۵

 ساموئی

جزیره سامویی با مساحت 228/7 کیلومتر مربع ، در هفتصد کیلومتری جنوب بانکوک و در استان سوراتانی در خلیج تایلند ، واقع شده است. سامویی ، پس از جزایر پوکت و چانگ، سومین جزیره بزرگ تایلند ،  و از جزایر زیبای جهان است. این جزیره از نظر منابع طبیعی ، غنی وپر از سواحل شنی سفید ، تپه های مرجانی و درختان نارگیل است. سامویی را بیش از شصت جزیره ی دیگر احاطه کرده اند که بعضی از آنها بسیار کوچک و برخی دیگر نظیر جزیره تائو ، بزرگ هستند. قسمت مرکزی این جزیره ، جنگلی کوهستانی و غیر مسکونی است. در این جزیره نیز مانند جزیره پوکت ، بخشی به عنوان شهر جزیره شناخته میشود که نام آن ناتون است . بانک ها ، دفاتر پستی ، رستوران ها و ... در این بخش واقع اند، البته محل خدمات تبدیل ارز و دستگاه های خود پرداز در سراسر جزیره وجود دارند. ساحل ناتون، مرکز اصلی و توقفگاه کشتی ها و قایق هایی است که میان سرزمین اصلی وجزیره ، در رفت و آمدند. در جزیره سامویی نیز مانند دیگر نقاط جنوب تایلند ، بیشتر ماه ها سال ، بارانی هستند و فقط دو  فصل گرم دارد.

مهمترین مراکز تفریحی ساموئی:

باغ پروانه ها

یکی از بهترین باغ های دنیا که به منظور نگهداری و پرورش گونه های مختلفی از پروانه های مناطق استوایی است ، حشره های دیگر و نیز انواع آبزیان ساخته شده باغ پروانه ها و دنیای حشرات پوکت است که در 3کیلومتری از قلب شهر پوکت ، در گوشه جنوب شرقی جزیره بر روی یک سراشیبی ملایم، جنگلی با گلهای عجیب و روشن واقع گردیده است و در معرض دید علاقه مندان و گردشگران قرار گرفته است.

نمایش میمون ها

این نمایش ها در سالن نمایشی رو باز در خیابان اصلی پشت ساحل بوفوت .....اجرا می شود.

تئاتر میمون ها نیز تفریح جالبی است . میمون ها در صنعت نارگیل سامویی نقش بسزایی دارند زیرا در جمع آوری نارگیل ها به کشاورزان کمک میکنند . در تئاتر میمون ها این استعداد میمون ها به نمایش در می آید. سعی کنید حتما در ردیف های جلویی صندلی رزرو کنید. این تئاتر در نزدیکی ساحل چی وانگ و مجاورت میانجاده ی بوفوت واقع شده است. زمان این نمایش های ساعت 10:30 صبح و 2 و 4 بعد از ظهر است.

باغات سحر آمیز بودا

باغ های سحر آمیز که آن را با نام ها باغ سحر آمیز بودا و نیز باغ بودا می شناسند در ساحل لامای جزیره سامویی در میان تپه ناموانگ واتر فال .......های آن قرار گرفته است. برای دسترسی به این باغ حیرت انگیز دو مسیر وجود دارد . یکی مسیری است هموار با کف بتونی و دیگری مسیری است ناهموار که از میان جنگل ها و رودخانه ها و کوه ها می گذرد . گردشگران به دلیل جذابیت های خاصی که مسیر دوم دارد ترجیح می دهند که از این مسیر به سوی باغ بروند.، چرا که به خوبی می دانند طبیعت بکری که این مسیر به همراه چشم انداز های خیره کننده آن دارد ، برای ایشان تجربه بسیار لذت بخشی را از این سفر به ارمغان خواهد آورد.

مرکز خرید تاپس

یکی از مراکز خرید ارزان در ساموئی می باشد که در مرکز این شهر در چاونگ واقع شده است. در این مرکز خرید انواع تنقلات با قیمت مناسب ، نوشیدنی و میوه های تازه به فروش می رسد . اطراف این مرکز خرید توسط رستوران ها و بار ها احاطه شده است و شما در حین خرید میتوانید به تفریح و سرگرمی نیز بپردازید. 

مرکز خرید بوتس

دوشعبه در چاونگ دارد: یکی در نزدیکی منطقه تراپیکال مورفی و دومی در انتهای شمالی چاونگ  ، این فروشگاه هر روزه از ساعت 10 صبح برای بازدید مشتریان باز است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به Avesta Parvaz می باشد.©