راهنمای سفر به شمال تایلند

راهنمای سفر - در پاتایا - ۹ دی ۱۳۹۵

شمال تایلند

با حرکت به سمت مرزهای میانمار (برمه سابق) و لائوس و با دنبال کردن رودخانه بزرگ Mekong در شمال تایلند تعدادی از زیباترین مناظر این کشور را می توان مشاهده کرد.

این ناحیه زمانی به دو قسمت کوچکتر تقسیم شده بود که توسط دره های بزرگ از سایر بخشها جدا می شد که فقط توسط فیلها قابل دسترس است.

حتی امروزه نیز مردم این منطقه با لهجه دیگری صحبت می کنند که تحت تاثیر  لهجه زبانهای برمه و لائوس قرار دارد.

امروزه دسترسی به این قسمت برای بازدیدکندگان ساده تر از گذشته است پروازهای خطوط بین المللی تایلند در کمتر از یک ساعت از بانکوک به Chiang Mai می رسند در حالیکه اتوبوسهای دارای تهویه مطبوع در حدود 9 ساعت و قطارهای تندرو در حدود 12 الی 14 ساعت طول میشکد تا به این نقطه برسند در طی یک گردش 5 روزه می توانید به راحتی تمایم نقاط Chiang Mai و Chiang Rai را مشاهده کرد حتی به تپه های شمالی اطراف نیز سرزد.

Chaing Mai

مرکز قسمت شمالی کشور یعنی Chiang Mai در سواحل رودخانه Ping ساخته شده است که سرتاسر پوشیده از گلهای ارکیده در فصل بهار است قبل ایان قسمت جز قسمتی بنام Shangri = La بود.

امروزه شهر به سرعت توسعه یافته است تا هم بتوان توریستها را جذب کرده و هم عامل ی برای گسترش شهرهای اطراف باشد که این باعث افزایش ترافیک و آلودگی شده است.

چند صد اتاق لوکس و ارزان و مهمانداران خوش برخورد و هم چنین کلوپ هایی به سبک اروپایی و رستورانها در دسترس میباشد گردانندگان تور سفرهای بیشماری را به دهکده های رنگارنگ اطراف معابد در دل کوه ها و قبایل کوهستانی ارایه می دهند.

بعد از عبور از گرمای خرد کننده بانکوک، هوای مطبونع Ching Mai باعث آسودگی و تسکین شما می شود هوای خنک بلافاصله خود را نشان می دهد.

 

(در صورتی که در فاصهل ماه های اکتبر تا ژانویه مسافرت می کنید یک بلوز یا ژاکت همراه داشته باشید) و تنوع و فراوانی انواع میوه ها سبزیجات و گلها را تقریبا در هر نقطه ای خواهید یافت.

Chiang Mai به معنای شهر جدید است. و توسط شاه Mengrai بزرگ در پایان قرن 13 بنا شد و براساس افسانه ها دیوارهای شهر که هنوز قسمت هایی از ان قابل دیدن است توسط 000/90 کارگر ساخته شد.

Mengrai هم چنین تعدادی زیادی معابد و ساختمان های فاخر که برخیا ز انها هنوز باقی مانده است و میتوان در انها با پای پیاده یا با استفاده از دوچرخه یا موتور سیکلت گردش کرد خرید از مرکز صنایع دستعی را که در نزدیکی آنجاست و اجناس ابریشمی، چترهای رنگ آمیزی شده و لاک الکل کاری شده را می توان خریداری کرد را فراموش نکنید.

داخل شهر

مسافرت خود را با بازدید از معبد Chiang Mai (هر روز از ساعت 9 صبح تا 5 بعد از ظهر) که در داخل دیوارهای شهر قدیمی قرار دارد آغاز کنید.

این معبد که در قرن 13 ساخته شده است شامل 2 مجسمه مذهبی عمدهی است بوداهای مرمری و کریستالی که تاریخ ساخت آنها به سالها پیش از پادشاهی Mengrai باز می گردد مسجمه های فیلها در اطراف یک Chedi در زیر معبد قرار دارد.

با طی مسیری 15 دقیقه ای به سمت جنوب به یک Chedi بزرگ و تخریب شده به Wat Chedi Luang (هر روز از 8 صبح تا 6 بعد از ظهر) میرسید. این بنا در قرن 15 ساخته شده است و در طی زمین لرزه ای که 400 سال پیش رخ داد تخریب شد.

Wat Phra Singh

در زمین های اطراف معبد نوعی از درختان اوکالیپتوس وجود دارد که در لفافه های از ابریشم پوشانده شده و گفته می شود قدمتشان برابر با طول عمر شهر است.

در زیر دخرتان می توان مجسمه های چوبی فیلها و نمادهایی دیگر را مشاهده کرد که فراد محلی برای روح محافظ شهر به عنوان هدیه گذاشته اند.

با حرکت به سمت غرب میتوان Wat Phra Singh (هر روزه از 8 صبح تا 6 بعد از ظهر) رایافت که محل نگهداری یکی از مجسمه های بزرگ بوداست.

براساس افسانه ها این تندیس در مقابل مسیر حرکت شاه بود و زماین که ارابه حامل شاه در حال حرکت بود در برابرم عبد ناگهان شکست و از حرکت بازماند همگی تصور کردند که این تندیس خواهان حرکت بیشتر نیست و بنابراین مردم آن را بدون هیچ سوالی در انجا باقی گذاشتند که تا به امروزه به همراه کتابخانه زیبایش و چندین مجسمه خراطی شده باقی مانده است. بهترین زمان جهت بازدید Wat Phra Singh (هر روز از ساعت 8 صبح تا 5 بعد از ظهر) که در بیرون جاده Suthepdood در خارج از شهر قرار دارد زمان غروب آفتاب است که Chedi در زیر لایه ای از نور قرار دارد خاسکتر جسد پادشاه Lanna در داخل معبد قرار دارد که گفته می شود آثار مقدس و باستاین مهمی از بودا را در خود جای داده است.

آخرین معبدی که نباید دیدنش را از دست داد Wat Jet Yot (هر روز از 8 صبح تا 6 بعد از ظهر ) است که به عنوان معبد هفت قله به علت وجود هفت Chedi شناخته شد است.

راهنمایان محلی می گویند این معبد با الهام از معبد بزرگ Mahabodlhi Tlokaraja ساخته شده است. برای بازدید کنندگانی که طالب نوع دیگری از تفریح هستند Chiang  Mai امکانات فراوانی دار.

با سر زدن به مرکز فرهنگی Old Chiang Mai (هر روز از ساعت 7 صبح تا 9 بعد از ظهر ورودی رایگان علاوه بر شام) که یک خانه قدیمی و زیبا است خاهید توانست رقص سنتی Lanna شام و نمایش قبیله های کوهستانی را تماشا کنید.

ممکن است شما بخواهید از بازارهای خروجی مانند Somphet (خیابان Moonmug Warorot (خیابان Wichyanon) دیسدن کنید که در ان جا می توانید غذاهای لذیذ محلی را بیابید. در نهایت هنگام عصر نیز از بازار شبانه Night Bazzar که در جاده Chang Klan قرار دارد بازدید کنید که تعداد زیادی از صنایع دستی زیبا و خیره کننده را بیابید.

در این بازار شما با انواع پارچه های حریری احاطه خواهید شد که شاید بزرگترین بازار این نوع در تایلند باشد.

خارج از شهر

با گردش در سایر معابد، دهکده ها و دیگر جاذبه های این شهر به عنوان بخشی از یک تور نصفه روزه یا یک سفر طولانیتر می توان این مکانها را نیز از نزدیک مشاهده کرد. در مرکز آموزش فیلهای Chiang Mai (هر روز از ساعت 8 صبح تا 5 بعد از ظهر، ورودی رایگان، تلفن 053228553) که در فاصله 56 کیلومتری در شمال شهر Chiang Mai قرار دارد شما می توانید این موجودات عظیم الجثه را ببینید که در حال یادگیری هنرهایی از قبیل بلند کردن الوارها و حمام کردن هستند. سالها پیش فیلها منظره ای معمولی در ین شکور بودند که برای حمل و نقل در زمینهای ناهموار و کشیدن چوب های بزرگ از رودخانه بکار می رفتند.

این روزها از فیلها بیشتر برای اهدافی از قبیل نمایشهای تئاتری و نمایشهای صبحگاهی و شیتشو در رودخانه برای بازدید کندگان تعلیم می بینند.

شما می توانید حتی سوار یکی از این موجودات غول پیکر شده و در جنگل به گردش بپردازید.

مجسمه های چوبیف کوزه های سفالی بزگر چترهای کاغذی رنگارنگ، راه روستای San Kamphaeng در فاصله 13 کیلومتری در شرق Chiang Mai تزئین می کند که به عنوان یک مرکز صنایع دستی در تایلند شناخته می شود.

در کارخانه و انبارها می توانید افراد محلی را که در حال نخ ریسی ابریشم از پیله کرم ابریشم یا در حال لاک الکل کردن با رنگ آمیزی چترها هستند ببینید.

شما می توانید خرید کرده و هدایای خود را به منزل خود ارسال کنید در حالیکه کارت اعتباری نیز در همه جا قابل قبول است.

با طی مسیری 16 کیلومتری به سمت شمال غربی شهر Chiang mai قله کوه Doi Suthep به ارتفاع 1600 متری قرار دارد در بالای این قله می توانید شهر را تماشا کنید مشهورترین معبد شمال تایلند به نام Wat Phra That Dai Suthep را ببینید.

براساس افسانه ها در خلال قرن 14 یک فیل سفید مقدس محل ساخت این عبد را با سه بار فریاد زدن و زانو زدن به نشانه احترام به بودا اعلام کرد از محل پارک اتومبیلها با طی یک مسیر 300 پله ای به Chedi طلایی در مرکز معبد میرسید که در هر گوشه آن یک سایبان برنزی قرار دارد.

در داخل راهرو تعداد زیادی مجسمه بودا وجود دارد با ادامه مسیر به طول 4 کیلومتر و بعور از معبد به قصر PHumping میرسید (باغ فقط در روزهای جمعه تا یکشنبه و روز های تعطیل از ساعت 30: 8 صبح تا 4 بعد از هظر زمانی که خانواده سلطنتی در قصر نیستند باز می باشد ورود رایگان) که پادشاه و ملکه اغلب وقت خود را در زمستان در این قصر سپری می کند در روزهای تعطیلی و آخر هفته اگر خانواده سلطنتی در آنجا نباشند. حیاطهای اطراف نیز جهت مشاهده گل های فراوان در حیاط قصر گشوده می شوند.

دیگر جاذبه این ناحیه دهکده های Hmong  و Meo است که Doi Pui نامیده می شوند. در صورتی که شما وقت زیادی جهت رفتن به مسافرت نداشته باشید دهکده می تواند نحوه چگونگی زندگی قبایل کوهستانی را نشان دهد و همچنین میتوان از موزه تریاک نیز دیدن کنید. کودکان اشیا رنگارنگ کیف های زنگوله دار و صنایع دستی می فروشند.

در میان قبایل کوهستانی

جهت دیدن این قبایل می توانید با استفاده از تورهایی که به این منظور هستند به سمت تپه ها حرکت کنید.

ممکن است شما برای دیدن این قبایل مسیری طولانی را طی کنید و در مکان هایی که به اندازه کافی لوکس نباشند بخوابید، اما با راهنمایی یک بلد محلی شما می توانید قبایل Karen را بیابید که به ارناح باد وباران عقیده دارند با مردم Lahu را که مردهای آنها سنگ های نقره ای و دستارهای سیاه پوشیده و زنان آنها بلوزهای نیمه بلند با قلابدوزیهای سفید یا زرد می پوشند.

قبایل کوهستانی که به نام Chao Dei شناخته می شوند مردمی کوچ نشین هستند که از تبت و چین جنوبی و از طریق مسیرهای مختلفی به برمه تایلند و لائوس مهاجرت کرده اند.

به طور کلی انها 000/550 نفر جمعیت دارند که به 6 قبیله تقسیم شده اند: Hmong Karen، lahu ، lisu ، Mien، Akla که هر کدام دارای زبان ، فرهنگ و پوشش مخصوص خود هستند به طور کلی انها ساکنان مناطق کوهستانی هستند که زندگی در ارتفاع بالای 100 متر را انتخاب کرده اند. آنها زندیگ خود را از طریق کاشت علوفه و پرورش حیوانات اهلی از قبیل مرغ و خوکهای سیاه می گذارنند و تمامی روابط تجاری بین قبیله ای بصورت پایاپای انجام می دهند. قبایل Choo Doi دارای وجوه فرهنگی و اسطوره شناسی مشترکی هستند.

آنها عقیده دارند که بر روی سر یک اژدها زندگی می کنندو باید برای جلوگیری از بیدار شدنش صلح را حفظ کنند واز جنگ پرهیز کنند.

آژانسهای مسافرتی در Chiang Mai انواع سفرها را که مدت زمان آنها از یک روز تا 3 الی 4 روز طول میکشد برنامه ریزی و اجرا می کنند.

خیلی به دنبال فرهنگ و اصالت نباشید زیرا روستاییان ممکن است برای اینکه به شما اجازه عکس گرفتن بدهند از شما تقاضای پول کنند.

در حالیکه برخی از آنان رفتار دوستانه تری دارند و به نظر میرسد از این که لباس های جواهر نشان رنگارنگ و ک لیه های ساده شان در مرکز توجه قرارداد خوشحال باشند. در حالیکه برخی دیگر از هر گونه نشانه  علامتی که اصلیت انها را نشان می دهند دوری می جورند و شلوارهای جین، تی شرت و کوکاکولا را ترجیح می دهند.

آژانسهای مسافرتی

همواره سعی کنید از بابت اینکه کدام آژانس مسافرتی قابل اطمینان تر است مطمئن باشید که راهنمایان آزانس ها انگلیسی را خوب صحبت می کنند و تا حد امکان به انواع زبان های محلی نیز آشنایی دارند این امر امکان موفقیت در سفر را بیشتر می کند.

Lmaphun

هر چند در افسانه ها آمده است که زیباترین زنان زنان تایلند از منطقه Lamphun هستند اما این تنها دلیل مسافرت به این منطقه آرام باستانی که در فاصله 30 کیلومتری از شهر Chiang Mai قرار دارد نمی باشد.

صومعه بزرگی که در مرکز شهرقرار  دارد Wat Phra That Haripunchai نام دارد که یک انیستیتوی آموزش و مدیتیشن است.

Chedi بزرگ و طلایی در میانه صومعه 1000 سال پیش ساخته شده و کارگران که آنها را ساخته اند نمونه های ساده تری از آن را در بیورن مجتمع ساخته اند. موزه ملی که براساس سبک مدرن ساخته شده است. مجموعه ای از مجسمه های یافت شده در Lamphun است که تاریخ آنها به قرن 10 الی 12 بازمیگردد.

شما می توانید یک سه چرخه از مرکزLamphun به سمت Wat Chama Devi اجاره کنید. این معبد وجود خود را به ملک Chama Devi که گفته می شود در حدود 100 سال پیش بر Lamphun حکومت می کرد مدیون است از میان بناهای موجد مهمترین آنها یک Chedi است که در آن 60 مجسمه بودا وجود دارد در 5 ردیف قرار دارند.

در اطراف، باغستان های lamyai وجود دارد که باعث شده اند این منطقه به یک ناحیه معروف در سرتاسر تایلند تبدیل شود.

Lampang

در صورتی که ارابه ای را مشاهده کردید که توسط یک اسب در طول جاده این شهر باستانی در فاصله 100 کیلومتری در جنوب شرقی Chiang Mai قرار دارد تعجب نکنید زیرا این روش عمومی جهت نقل و انتقال درLmapang است و بهترین راه برای گردش در این شهر است. سه معبد در این شهر وجود دارد که توجه همگان را به خود جلب می کنند.

Wat Phra Fang که دارای یک Chedi بلند و طلایی با هفت مقبره در اطراف مرکز است. Wat Phra Kaew Don Tea که تحت تاثیر فرهنگ برمه ای برقرار گرفته است دارای Lampang Luang است که در فاصله 18 کیلومتری از Lmapang در نزدیکی شهر kokha قرار دارد که ارزش مشاهده موزه و تصاویر فاخری از بودا را دارد.

Chiang Rai

Chiang Rai شهری که درفاصله 180 کیلومتری از شمال شهر Chiang Rai قرار دارد عمدتاً به عنوان پایگاهی برای گردش و بازدید جاذهب مناطق اطراف استفاده می شود و شما از این جا برای دیدن سایر مناطق محتاج طی مسیری کوتاه هستید.

شاه Chiang Ria , Mengari را در قرن 13 بنا کرد براساس افسانه ها قبل او فرارک رده و او را به نقطه ای از رودخانهMoekok برد که در ان توانایی نظامی و چشم انداز محل او را به ساخت شهری در این محل تشویق کرد. در ساله ای اخیر بنرامه ریزان شهری تغییرات زیادی در مرکز شهر و نواحی اطراف رودخانه ای ایجاد کرده اند.

در این شهر حداقل دو معبد است که ارزش تماشا کردن دارد معبد Wat Phrakaew که شما در آنجا می توانید خانه پیشین بودای زمردین را که معروفترین تصویر کشور است ببینید.

مبعد Wat Doi Com Tong به سبک برمه ای است که در آنجا می تواید رودخانه را  در پایین آن و قسمتهایی از شهرقدیمی را ببینید. آزانس های مسافرتی در Chiang Mai ترتیب مسافتر های به معبد معروفی که در پایین تپه قرار دارد و به نام Doi Tung است را مدهند که در ارتفاع 1800 متری قرار دارد.

یک راه جهت رسیدن به آنجا این است که از اقامتگاه تابستانی مادر ملکه سابق تایلند عبور کنید. در مسیر حرکت خود می توانید پروژه های کشاورزی را مشاهده کنید که توسط خانواده سلطنتی تایلند برای کمک به قبایل کوهستانی جهت حفظ فرهنگ منحصر به فرد خود در هنگام ادغام با زندگی مدرن حمایت می شود این پروژه مردم قبیله نشین را تشویق به پرورش توت فرنگی، خیار، کلم، چای به جای تریاک می کند.

عبور از رودخانه

هجان انگیزترین راه رسیدن به Chiang Rai بوسیله راه عبوری از تپه ها به وسیله پرواز 45 دقیقه ای بلکه بوسیله سخت ترین گزینه یعنی استفاده از قایق های رودخانه از شهر Tha Ton است این نوع سفر برای ماجراجویان مناسب است. در این قایق های کم عرض و کوچک هیچ دستنویس وجود ندارد صدای موتور اندازه صدای هواپیما است با این وجود این ارزش را دارد که با طی مسیری 4 ساعته مناظر زیبایی را مشاهده کرد.

در عوض دولت در ساخت و مدارس و جاده های جدید به اضافه درآمد حاصل از سفر توریستها که برای خرید  به دهکده های میایند به این قبایل کمک می کند.

دهکده های قبیله ای کوچکتر را همچنین می توان در کوهستان های شمالی Chiang Rai در ناحیه ای که Moe Chan نامیده می شود، دید توجه داشته باشید که در میان خانه های چوبی امکان وجود خاک ، بافالو آبی و سنگ ها که در حال پرسه زدن وجود دارد اما مدرنیسم اثر خود را بر روی این نواحی گذاشته است. حتی در میان دهکده های Yao و در کلبه های خشتی با سقفهای کاه اندود بسیاری از افراد مسن نیز چند کلمه انگلیس را بلد هستند زنان در باس های با یقه قرمز و نیم تنه های آبی در هنگام خرید صنایع دستی نسبت به زمانی که در مورد مبدا Yao  چین جنوبی صحبت می کنند جذابتر به نظر میرسند.

Mae Sai و Chiang Sean

شما در شمال تایلند نمی توانید در Mae Sai بیشتر جلو بروید زیرا بعد از پل پیاده رویی که از رودخانهSai می گذرد وارد خاک میانمار می شوید.

این تالاب به هماره فروشگاه های پراکنده در اطراف آن و تعداید مهمانسرا مکانی مناسب برای توقف قبل از ورود به مثلث طلایی است از ساعت 6 صبح تا 6 بعد از ظهر شما افرادی را خواهید دید که از میانمار وارد شده و اجناس خود را در تایلند به فروش می رسانند.

این فروشندگان اجناسی از قبیل نوع سیگار برگ، آلوی بسته بندی شده، خراطیهای روی عاج، جعبه های لاک الکل، پرتقال و هم چنین با کمی احتیاط اقلامی از قبیل جواهرات و سیگار های قاچار را می فروشند.

در این بازار می توانید عروسک های شگفت آور برمه ای و قالیچه های که Kalaga نامیده می شود را پیدا کنید با پرداخت 1- بات از کودکانی که لباس های قبیله ای پوشده اند عکس بگیرید. این روزها امکان عبور از مرز و تماشای شهر مرزی Tachileik وجود دارد اما هر از گاهی بنا به دلایل امنیتی این امکان وجود ندارد.

از Mae Sai با طی مسیری 12 کیلومتری به مثلث طلایی میرسید که یک مرز سه طرفه است ک از سه کشور میانمار، لائوس و تایلند تشکیل شده است.

از این نقطه همواره مقدار زیادی تریاک به آن سوی مرزها و از آنجا توسط دلالان هروئین به سرتاسر جهان صادر مخی شود اما این ارقام در حال حاضر در نتیجه تشویق دولت جهت کاشت کمتر این محصولات در حال کاهش است. خشخاش در این جا کاشت نمی شود.

علت این امر این است که مناطق کاشت به دوره هایی محدود شده است که دسترسی به آنها سخت است و بسیاری از مناطق میانمار که در انها خشخاش کشت می شود توسط نیروهای مسلح به نام «ارتش تریاک» کنترل می شود.

با طی مسیری کوتاه به سمت جنوب شرقی از Ban Sop Ruak به شهری دوست داشتین بنام Chiang Saen خواهید رسید که در ساحل رودخانه عظیم Mekong واقع شده است.

بدون در نظر گرفتن ظاهر خرابه آن، این شهر دارای تاریخچه برجسته ای است.

از قرن 10 تا 13 محل حکمرانی یکی از اولین شاهزاگان شمال کشور بود و شما می توانید به آسانی بعد از ظهر خود را با گذشت و گذار در شهر دارای خندق و معبد Wat Phra That Chom Kihi  و خرابه های چندین معبد دیگری بگذرانید.

با طی مسیری 10 کیلومتری به سمت شمال Chiang Saen به سالن نمایش تریاک با مساحتی در حدود 5600 متر مربع (از روز سه شنهب تا جمعه ساعت 30: 8 تا 16 ورودی رایگان) که در آن از نمایشگرهای پیچیده ای که فعل و انعفالاتی را که در طی 000/5 سال توسط آنها تریاک به دست آمده را نشان می دهد تماشا کندگانی که وقت بیشتری دارند تا بتوانند مسافرت لذت بخش تری داشته باشند می توانند به تماشای غروب زیبای آفتاب در ساحل رودخانه Mekong بنشینند و مناظر فوق العاده لائوس را مشاهده کنند.

Mae Hong SON

ماه های دسامبر و ژانویه بهترین ماهها باری تماشای شهر Mae Hong Son است که بین دو رشته کوه به طول 270 کیلومتر در شمال غربی Chiang Mai قرار دارد مسیر این شهر جاده های مهیجچ و خطرناک اما زیبا است که 8 ساعت به طول میانجمد، اما در صورت استفاده از هواپیما فقط نیم ساعت خواهد بود.

در این موقع از سال آسمان دارای آب ترین رنگ خود است شکوفه گلهای زمستانی همه جا را گرفته است و هوا خنک است. اینکه چه ماهی می آیید زیاد مهم نیست هر چند این شهر در هیچ کدام از ماه های سال از لحاظ جاذبه دارای کمبودی نیست.

تا سال 1381 که گروهی جهت پیدا کردن فیل های سفید از سوی پادشاه Chiang Mai به این ناحیه فرستاده شد تاریخچه آن همانند دره هایش در هاله ای از ابهام است.

گروه اکتشافی بسیار خوش شانس بودکه توانست سرپناهی را پیدا کند در سال 1874 Moe Hong Son به عنوان پایتخت استانی برگزیده شد.

حتی در صورتیکه نتوانید تعداید از فیلهای سفید و وحشی را بیابید می توانید از تعدادی معابد به سبک برمه ای دیدن کنید. این معابد عبارتند ازWat Doi Kong MU که ارتفاع آن به 250 متر میرسد که از فراز آن می توانید دره سر سبز Moe Hong Son و استان همجوار Shan را ببینید بیشتر افراد دوست دارند که در بازار شهر در هنگام غروب، هنگایم که میتوان افراد محلی را در لباس های سنتی خود در حال خرید سبزیجات مشاهده کرد به گردش بپردازند راهنماهای محلی امکان فیل سواری و قایق سواری در رودخانه را فراهم می کنند هم چنین می توانند شما را به دهکده های قبیله ای در مرز برمه ببرند.

در اطراف Mae Hong Son  شما می توانید شانس گردش در غارها و آبشارها را بیابید شما می توانید در این محل Padaung با مردم گردن دراز را ببینید که استخوان ترقوه شان توسط سیم پیچی های برنزی فشرده شده است تا طول آن 30 سانتی متر برسد و باعث شود گردن هایشان از افراد معمولی بلندتر به نظر برسد. براساس افسانه ها جد این افراد یک اژدهای  ماده یا همان خدای باد است و برای تقلید از شکل اژدها است که زنان آنها سعی می کنند گردن هایشان را بلند کنند تا شبیه گردن اژها شوند. اما در حال حاضر این رسم بیشتر از یک فهرنگ قدیمی، اغلب برای جذب توریست انجام می شود.

در مسیر برگشت به سمت Chiang MAI به شهر Pai می رسید که مکانی مناسب برای کوهنوردان است و در میان کنوها حصور شده است و پایگاهی برای کوهنوردان است تا از آنجا به کوههای اطراف صعود کنند.

در هنگام ترک Mae Hong Son رانندگان و مسافران اتوبوس ها می توانند با طی مسیری دایروی از طریق Mae Scriang و Hot به Chiang Mai برسند تا دوباره مجبور به تماشای شهرهای که قبلاً تماشا کرده بودند نباشند.

کلیه حقوق این سایت متعلق به Avesta Parvaz می باشد.©