راهنمای سفر به پاتایا

راهنمای سفر - در پاتایا - ۹ دی ۱۳۹۵

Pataya (پاتایا)

گردگشرانی که قبلا به پاتایا برای گردش در سواحل زیبا و درخت های گرمسیر آن نیامده بودند، دیر زیبایی های اصلی آن را که در نتیجه آلودگی هوا و گسترش و توسعه از بین رفته است نخواهید دید.

در سال 1960 این شهر که مرکز یک ایالت ساحلی بود شروع به رشد و توسعه کرد علت این امر ورود پرسنل ارتش آمریکا بود که از جنگ ویتنام بازگشته بود که این اتفاق بنام R & R یا همان استراحت و سرگرمی شناخته شد.

در آن زمان ناگهان تایلندی ها قابلیت های اقتصادی پاتایا را آشکار ساخته و این منطقه به عنوان یکی از تفرجگاه های بین المللی شناخته شد.

امروزه پاتایا به عنوان یکی از شلوغترین مکان های که انواع امکانات تفریحی در آن قرار دارد شناخته می شود.

بیشتر هتل ها به علت اینکه دریاهای اطراف پاتایا برای شنا مناسب نیستند دارای استخر شنا هستند.

درصورتی که شنا در مراحل بعدی تفریحات شما قرار دارد می توانید با اجاره یک اتاق به گردش در جزیار مرجانی اطراف بپردازید یا میت وانید سوار اتوبوس شده و با طی مسیری 15 دقیقه ای به ساحل Jomdien رفته که دارای سواحلی تمیز و گسترده است.

ماجراجویان میت وانند ماهیگیری جت اسکی و اسکی روی آب را تجربه کنند در حالیکه سایر افارد نیز می توانند با ماهیگیری خود را مشغول کنند و شانس خوردن نیزه ماهیهای بزرگ را از دست ندهند.

قایقهای تفریحی گردگشران را به جزایری که در نواحی اطراف قرار دارند برای شنا و غواصی زیر آب در دریاهای آبی می برند.

در جزیره Ko Larn (در فاصله 45 دقیقه ای از پاتایا در صورت استفاده از قایق ماهیگیری و نصف این زمان در صورت استفاده از قایق تندرو) شما می توانید دنیای زیر آب را در قایق هایی که داریا کف شیشه ای هستند مشاهده کرده و انواع ماهی های گرمسیری و مرجان ها را به طور واضحی ببینید.

بسیاری از این نوع سفرهای گردشی جهت غواصی از اینجا آغزا می شود . تورهای زیمین به آسانی جهت برنامه ریزی برای سفرها در دسترس هستند.

در سمت شرق باغهای گرمسیری Nong Nooch (هر روز از ساعت 8 صبح تا 5 بع د از ظهر ورود رایگان) در فاصله 15 کیلومتری از پاتایا هر روزه نمایش های رقص محلی هنرهای رزمی، جنگی خروس ها اجرا می شود و مناطق وسیعی از این ناحیه پوشیده از درختان نخل، گلهای ارکیده و کاکتوس می باشد.

هم چنین می توانید از پارک پاتایا که یک پارک آبی است با دهکده فیل های پاتایا دیدن کنید. که درآن فیلها قدرت مهارت و فرمانبرداریشان را نشان می دهند.

برای این که بتوانید تجربه ی دیدن مراسم مذهبی عجیبی را هم داشته باشید از محل معبد حقیقت که توسط خراطی های چوبی تزئین شده دیدن کنید.

در این محل یک مجسمه 105 متری قرار دارد که براساس فلسفه هندویسم بودیسم و توسط یکی از بزرگترین دلالن اتومبیل تایلند ساخته شده است در دریاچه مجاور می توانید از نمایش دلفینها و قایق سواری لذت ببرید.

در پاتایان می توانید انواع متنوعی از غذاهای لذیذ را تجربه کنید در رستورانها انواع غذاهای درجه یک سرو می شود.

در این رستورانها امواج غذاهای که با بهترین کیفیت و با نازلترین قیمت ارائه می شود زندگی شبانه پاتایا می تواند پاسخگوی انواع سلیقه ها باشد.

از نمایش های تئاتری در تئاتر Alangkarn و نمایش های Transveite تا رستوران ها و کلوپ ها و تمامی دیگر امکاناتی که در این محل که تفریهگاهی بین المللی در تایلند است وجود دارد.

 

سواحل شرقی

با فاصه گرفتن از پاتایا و حرکت به سمت شرقی یک جزیره کوچک بنام Ko samet وجود دارد که به یکی از مکان های ثابت و مورد علاقه ساکنین بانکوک برای تفریح تبدیل شده است. سواحل شنی سفید و آبهای تیمز قسمت هایی از پارک دریایی ملی هستند. بهتر است در روزهای تعطیل عمومی از رفتن به این جزیره خودداری شود. زیرا تعداد بیشماری از تختها و چادرهای گردشگران در این روزها در این جزیره ناگهان ظاهر می شوند.

در نزدیکی مرز کامبوج در میان جزیره بزرگ تایلند به نام Ko chang (جزیره فیلها) که متشکل از 500 جزیره است پارک ملی دریایی تایلند را که به همین نام می باشد قرار دارد.

گسترش و پیشرفتهای انجام شده در این جزیار باعث شده که این محلها از مکانی مناسب برای خانه ییلاقی کوهنوردان به تفرجگاههای با انواع بوتک های مدرن تبدیل شود اما هنوز هم این جزایر یکی از دست نخورده ترین جزیار در خلیج تایلند هستند.

Hua Hin

شما می توانید به آسانی پاتایا را رد کرده و مناطق ساکت تری را در 220 کیلومتری بانکوک و در ساحل روبروی خلیج تایلند به نام Hua Hin انتخاب کنید.

تعداد زیاد اقامتگاه ها و خانه های ماهیگیری این دهکده ماهیگری را تغیر داده و سواحل گسترده آن دیگر به اندازه زمانی که قبلا برای شنا مناسب بودند دلپذیر نیستند.

با وجود زمینهای مناسب برای قدم زنی و تخت هایی جهت دراز کشیدن و استراحت در برابر آفتاب اسب سواری، زمینهای گلف و ... Hua Hin دارای فضایی کاملا متفاوت از پاتایا است.

Lopburi

مهمترین جاذبه Lopburi معابد سنگی ساخته شده در زمان خمرها است این معباد حتی از ایستگاه راه آهن نیز قابل مشاهده هستند و میت ا نصدها میمون را که به یکی از مشخصه های این شهر تبدیل شده اند نیز مشاهده کرد. این شهر که به عنوان کییا ز پایتخت های مردم خمر بود تحت سطه تایلند در قرن 17 قرار گرفت شاه Narai این شهر را به عنوان پایتخت دوم برگزید دلیل این امر وقوع حوادث غیر مترقبه ای بود که در مورد Ayuttahaya رخ داده بود قرن بعد Ayuttahaya توسط برمه غارت شد.

تور خود را از قصر پادشاه Narai یا Phra Narai Ratchaiwet آغزا کنید که در اواسط قرن 17 ساخته شده است و بیش از 12 سال ساخت آن طول کشید.

در داخل موزه ملی نمونه های فراوان و زیبایی از هنر خمرها وجو دارد این موزه هم چنین خانه های قدیمی هال مهمانی و هم چنین سالن ضیافت برای بازدید کنندگان رده بالای خارجی و اصطبلها را در خود جای داده است.

سپس از قصر Ban Vichayen (هر روز از 6 صبح تا 6 بعد از ظهر ورودی رایگان) دیدن کنید که در اصل به عنوان اقامتگاهی برای Chevalier De Chamont که اولین سفیر فرانسوی در تایلند بود ساخته شده است. بعدها این محل برای سکونت Constantine Phaulkon در نظر گرفته شد.

در نزدیکی ایستگاه قطار عبد Pra Si rattan Mahhat (از چهارشنبه تا یکشنه ها از 7 صبح تا 5 بعد از ظهر ورودی رایگان) قرار دارد که یکی از بهترین نمونه های موجود برای معماری به سبک خمر در قرن 12 است.

میمون های معروف Lophuri را می توان در مسیر راه آهن معبد Kala و هم چنین در نزدیکی Phra Prang Sam Yot (هر روزه از ساعت 8 صبح تا 5 بعد از ظهر، ورود رایگان) یافت. این معبد که در قرن 13 ساخته شده است دارای سه Prang متمایز و منحصر بفرد است دقت کنید که دوربین و دیگر وسایل با ارزش خود را محکم در دست گرفته باشید زیرا منتظره دزدیده شدن این اشیا توسط میمونها زیاد غیره منتظره نیست.

sukhothai

 

Sukhotai یکی از چشمگیرترین شهرهای ویران شده تایلند می باشد که در فاصله 472 کیلومتری شمال بانکوک قرار دارد و توسط مزارع برنج و تپه های بنلد احاطه شده است این شهر که در اواسط قرن 13 و اوایل قرن 14 توسط پادشاه Ramkamheang ساخته شده بود و به مدت 150 سال در دوران حکومت Sukhotai پیشرفت کرد تا اینکه توسط Ayuttahya از رونق افتاق و تمام مردم آن شهر را ترک کردند تا حدود 40 سال پیش این پایتخت باستانی بوسیله جنگلها پوشانیده شده بود و برج های شهر توسط پوشش سبزی بطور کامل استتار شده بود وضعیت شهر اکنون به علت اجرای برنامه بازسازی و نوسازی گسترده ای که توسط یونسکو و دولت تایلند انجا شده ببهود یافته است و در حدود 200 خنق، کوره و تصایور موجد در آن بازسازی شده اند تا به شکوه روزهای اول خود بازگردند.

برای مشاهده برخی از مجسمه های با ابهت از موزه ملی Ramkamheng (هر روز از 9 صبح تا 4 بعد از ظهر ورودی رایگان، تلفن : 055672167) دیدن کنید که در نزدیکی دروازه Kamphoenghek قرار دارد این خانه ها یک نمونه از بناهای ساخته شده در قرن 14 بنام بودای در حال راه رفتن می باشد که براساس گفته های باستان شناسان بهترین نمونه بودیا ساخته شده در تایلند است.

نسخه ای از دستنویس پادشاه Ramkemhaeng نیز قابل مشاهده است این دستنویش نمونه ای از جدیدترین نوشته های تایلندیا ست و عبارت است در آبها ماهی ها هستند و در مزارع برنج وجود دارد آنهایی که خنده را انتخاب کننده خواهند خندید و انهایی که گریه را انتخاب می کند خواهند گریست.

بعد از طی مسیری کوتاه خندق را رد کرده به معبد Mahathat خواهید رسید که معبد مقدس بزرگ است. این معبد بزرگترین و زیباترین معبد در Sukhothai است که تاریخ آن به قرن 12  باز می گردد و در برگیرنده مجسمه هایی از بودای ایستاده اس تکه به آنها Phra Attharot گفته می شود.

با ادامه بازدید از معبد Sasi زیبا با مناظر با شکوهی از بودای در حال راه رفتن و یک Chedi لاغر اندام به شکلی شبیه زنگ و معبد Trapang VNgeon که در اطرافش استخری وجود دارد که در ایام بارش توسط اب باران پر می شود. روبرو خواهیم شد. با حرکت به سمت غرب شهر در بیرون از دیوراهای شهر به معبد Sichum میرسیم که در ان مجسمه هایی عظیمی از بودای نشسته به ارتفاع 15 متر قرار دارد که اندازه هر انگشت این مجسمه ها اندازه یک انسان است. دیوارهای این محل مقدس دارای سه متر ضخامت هستند و محل عبوری مخفی از سمت دیوار چپی به محل ورود دارد.

این مسیر عبوری بنا به دلیلی که مشخص نیست توسط پادشاه مورد استفاده قرار میگرفت معبد Saphan Hin در فاصله 2 کیلومتری از غرب شهر قرار دارد که به عنوان معبد پل سنگی شناخته شده است این پل یک مسیر طولانی به سمت قله است که در ان مجسمه ای از بودا به ارتفاع 12 متر قرار دارد.

Si Satchanalai

اگر هنوز می خواهید معابد بیشتری را ببینید می توانید به شهر Si Satchanalai در فاصله 55 کیلومتری در شمال Sukhocthai بروید این شهر خواهر خوانده Sukhotahi است اما دست نخورده تر و کم بیننده تر از خواهر خوانده خود است که معابدی فرسوده دارد و فضای از شکوه از دست رفته را القا می کند.

در بالای پله ها معبد ویران شده Khoa Suwankhiri وجود دارد که ارزش بالا رفتن و تماشای مناظره ها را از فراز آن را دارد. با کرایه یک دوچرخه می توانید به پارک تاریخی رفته و معبدی را که شاید بزرگترین معبد شهر است و بنام Chang Lom است را مشاهده کنید (معنای لغوی آن معنی معبد احاطه شده با فیلهاست)

Chedi توسط 39 مجسمه فیل ایستاده احاطه شده است و یک راه پله که نمادی از نردبان به سمت بهشت است وجود دارد فیلهای واقعی را می توان به طور معمول در مقابل معبد پیدا کرد و بتوان در اطراف معبد با آنها گردش کرد در نزدیکی Ban Konoi یک دهکده در فاصله 4 کیلومتری از آ/ن در سمت شمال قرار دارد که باستان شناسان در آن کوره هایی را پیدا کردند که می توانست این ظنریه را که تایلندهیا دوره سازی را 400 سال زودتر از چینی ها آغاز کردند دچار تحولی اساسی کند.

Phisanulok

یک رودخانه عریض از سمت شمال شهر Phisanulok می گذرد که در فاصله 390 کیلومتری از شمال بانکوک قرار دارد و قسمت دقیمی شهر را به دو قسمت تقسیم می کند هر چند ساحل گسترده و عریض رودخانه Nan می تواند محل مناسبی برای استراحت باشد اما جاذبه اصلی معبد Phra Rattana Mahathat است.

افراد مومن برای فقرنها متمادی به این مکان جهت دعا در برابر بودای طلایی Chinarat می آمدند که به داشتن نیروی شفابخش معروف است این معبد با داشتن درهای مادران مروارید که توسط پادشاه Boromkot در سال 1357 ساخته شده و مقره در ان بسیار شلوغ و پر از بیننده است و افرادی برای براورده کردن این نیازهای زندگی در تعداد زیادی مغازه در اطراف معبد سوغاتی و مجسمه میفروشند.

جدای از معبد Phra Si Rttana Mahathat تعداد دیگری بنای یادگاری نیز در شهر وجود دارد یک آتش سوزی بزرگ قسمت عمده ایا ز شهر را سالها پیش نابود کرد این شهر در حال حاضر به علت وجود هتل های راحت و به عنوان محلی برای گردش Sukohthai شناخته شده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به Avesta Parvaz می باشد.©