راهنمای سفر به پنانگ

راهنمای سفر - در پنانگ - ۷ آذر ۱۳۹۵

پنانگ

اقامتگاههای ساحلی دوست داشتنی فرهنگهایی مسحور کننده از دنیای قدیم و مملو از رنگ را بسیار افسونگر ساخته است . اینجا جزیره بهشتی سرشار از گل و شکوفه است که به حق به مرواری شرق مشهور است .

پنانگ یکی از مشهورترین تفریحگاههای اقامتی مالزی است .  این ایالت شامل جزیره پنانگ و باریکه ای از سرزمین اصلی است،  این باریکه نامیده میشود .

که به نام شناخته شده می شود،  مرکز آن جرج تاون است که یکی از شهرهای عمده مجذوب کننده یا بناهای تاریخی و سوابق فرهنگی میباشد. خط ساحلی شمالی پنانگ با گستره ای از شنهای طلایی و آبهای برتلالو مکان شناخته شده ای برای خارجیان و دیدار کنندگان محلی جهت گذراندن تعطیلات میباشد.

باتوفرینقی که در امتداد جاده ساحلی شمال غربی جرج تاون واقع شده است . یکی از محبوبترین سواحل پنانگ میباشد که در آن ردیفی از هتلهاو اقامتگاهها با استاندارد های بین المللی واقع شده است .

سواری در قایق های موزی شکل و جت اسکی لذت ببرید . همچنین میتوانید به باراسیلینگ (کایت با کشش قایق ) ببردازید و ضمن ماجراجویی و هیجان . چشم اندازساحل را از آسمان تماشا کنید.

هنگام غروب خورشید یا توفرینقی با بازارهایی روباز خود که در آن همه نوع اجناس دریایی تا اجناس کادویی اغوا کننده برای فروش عرضه میشود حیات تازه ای می یابد و حال و هوایی کارناوال مانند به خود میگیرد. به هنرمندان محلی بنگرید که هنرهای توام با ریزه کاری و پیچیدگی خود را با ساخت صنایع دستی و رنگ آمیزی و طراحی روی بارچه در معرض دید قرار میدهند. با قدم زدن در این مکان بازارهای آن را که برای خریداران جذابیت بسیاری دارند مفتخر سازید.

تانجونگ بونگاه اقامتگاه ساحلی مطلوب دیگری در پنانگ است .

اقامتگاههای لوکس بسیاری اینجا تعطیلات ساحلی آرامش بخشی را ارائه مینمایند.

جذابیت عمده تانجونگ بونگاهخ ناشی از خلیج ها و پناهگاههای ساحلی بسیار دنج آن است که دارای صخره های عظیم و تخته سنگهای غول پیکر میباشد.

در منتهی الیه جاده ساحلی شمال غربی تلوک باهانگ واقع شده است .

در ساحل پر منظره آن یک هتل لوکس منحصر به فرد آرامش اغوا کننده ای را برای آنان که خلوت کردن با خود را ترجیح میدهند به ارمغان می آورد .

در نزدیکی آن یک باغ با گیاهان استوایی با مجموعه زنده ای از بیش از 500 گونه متنوع از گل و گیاهان از مالزی وگوشه و کنار جهان وجود دارد .

در این مکان دره ای با وسعت 8 هکتار واقع است که به عنوان بزرگترین ویترین نمایش انواع گیاهان استوایی و ادویه های منطقه مشهور است. در منتهی الیه غرب از طرف تلوک باهانگ سواحل بسیاری وجود دارد که در کنار مسیرهای پردرختی آرامیده اند . سواحل طبیعی و دست نخورده در پارک ملی پنانگ یک گردش عالی را درمیان چشم اندازی پر تنوع از گل و گیاه و حیوانات جزیره میسر میسازد.

ساحل میمون یک نقطه دنج در شمال غربی جزیره است که برای گذراندن یک پیک نیک آرام در زیر سایه درختان کاسوانیاس ایده آل است .

دوستداران ماجراجوی میتواند در طول راه جنگل میمون تا فانوس دریایی موکاهد به کاوش بپردازند . این فانوس بر بلندی صخره ای به ارتفاع 785 پا قرار گرفته است .

کمیدورترساحل  کراچوت محیطی دست نخورده و مناظری مطلوب عکاسان را عرضه میدارد .

در زمینهای آن سوتر دریاچه ای بسیار ممتاز با آبی دو گونه صاف و تازه از یک سو و آب دریا از سوی دیگر جذابیت محیط می افزاید همه این سواحل با قایق یا به صورت   پیاده روی و گردش از طریق تلوک باهانگ قابل دسترسی است .علاوه بر این از قایقهای عمومی با قایقهای خصوصی میتوان استفاده کرد علاقه مندان به دیدن پرندگان یا مشتاقان طبیعت میتوانند در طول راه جنگل از مشاهده میمونها سنجابها و دیگر حیوانات کوچک لذت ببرند .

در کنارهای شرقی ساحل جزیره جرجاک منظره بدیعی را به وجود می آورد . این جزیره کوچک اقامتی کاملا اختصاصی را در میان گیاهان و سبزیهای شاداب عرضه می دارد.

پس از تجربه کردن افسونگری های پنانگ میتوانید با گردشی در شهر به طور اجمالی به گذشته خاطره انگیز شهر نظری کنید.

اسپلانید در جرج تاون محلی دلپذیر در کنار اسکله دریا برای گردشهای شبانه است . یکی از مناطق تاریخی مهم در اینجا فورت کانوالیس است که به وسیله کاپیتان فرانسیس لایت  در اوایل قرن نوزدهم بنا گردید. عرضه غذاهای آماده توسط دست فروشان در طول خیابان گورنی درایو معمول است . این خیابان پاتوق عمومی گردشگران است .

خیابانهای لیتل و کمیل با مجموعه بی پایانی از اشیا قدیمی هدایا و عتییقه جات بازدیدکنندگان را دلشاد می کنند.

راه دسترسی

از طریق جاده

جزیره پنانگ از طریق پل پنانگ قابل دسترسی است . عوارضی در دهانه پل گرفته میشود.

خط هوایی

مالزی سرویسهای پروازی  مستقیمی از لندن . سنگاپور بانکوک .ناگویا.  مدارن . اکسیامن و مدرس به پنانگ انجام می دهد.

از طریق راه آهن

راه آهن مالزی (ک تی ام ) سرویسهای خود را از کوالالامپور الور استار و پادانگ بسیار به باترورث و همچنین از هادیا و بانکوک در تایلند به باتر ورث ارائه میدهد.

کشتی هایی برای حمل و نقل مسافران و وسایل نقلیه فراهم می باشد . کرایه در ترمینال باترورث گرفته می شود.

 دارد. خطوط هوایی آسیا نیز از کوالالامپور و بانکونک به پنانگ پرواز می کند.

همچنین پرواز در مسیرهای بین المللی مثل سامویی ،پوکت ، مدا ، انجام میشود.

کلیه حقوق این سایت متعلق به Avesta Parvaz می باشد.©