راهنمای سفر به پوکت

راهنمای سفر - در پوکت - ۱۱ آذر ۱۳۹۵

پوکت

پوکت  با نام مروارید دریای آندامان نیز شناخته می شود و به سبب سواحل زیبای خود و غواصی در آب های شفاف آن شهرت دارد. بیش از نیمی از این جزیره را به جنگل فرا گرفته و از شمال تا جنوب آن کوه هایی کشیده شده اند . نام پوکت واژه ای مالزیایی به معنای کوه یا تپه گرفته شده زیرا ازدور به این شکل به نظر می رسد. پوکت بزرگترین جزیره تایلند و مهم ترین استراحتگاه برای تعطیلات در تایلند و آسیاست. در شمال این جزیره فرودگاه بین المللی آن قرار دارد که دسترسی به آن را ممکن ساخته است.

از جمله معروف ترین و محبوب ترین این سواحل به شمار کارون و پاتونگ ....بهترین سواحل جزیره پوکت در کناره غربی آن قرار دارندو پاتونگ می روند.ساحل پاتونگ بسیار وسیع و طولانی است و اغلب مراکز خرید پوکت در آنجا قرار دارند .پوکت که دارای 30 درصد جمعیت مسلمان است ، در سال های اخیر همراه با سامویی ، در میان ده جزیره محبوب آسیا شناخته شده است.

زمانی که گردشگری تایلند نخستین بار مطرح شد، پوکت از اولین نقاط این کشور بود که با طبیعت زیبای خود میزبان گردشگران شد . پوکت بزرگترین جزیره تایلند است که در اقیانوس هند و در 867 کیلومتری بانکوک قرار دارد .گردشگران در طول اقامت خود در پوکت می توانند از وسایل نقلیه مختلف برای سفر های درون شهری استفاده  کنند.

برخی تاکسی های پوکت با سیستم تاکسی متر کار کنند . ورودی تاکسی برای 1 تا 4 نفر یکسان بوده و معادل 40 بات است و به ازای مسافت و زمان به این مبلغ اضافه می شود.

مهم ترین مراکز تفریحی پوکت:

فیل سواری در جزیره پوکت

علاقه مندان به فیل سواری ، در جزیره پوکت نوعی متفاوت از سواری را بر روی این حیوان عظیم الجثه در جنگل تجربه میکنند . این سواری یکی از پرطرفدار ترین فعالیت هایی است که گردشگران انجام می دهند زیرا در هنگام سواری آرام خود ، از زیبایی های طبیعت بکر نیز در طول راه لذت می برند.

قایق سواری در تنداب در جزیره پوکت (رافتینگ)

از محبوب ترین و معروف ترین سرگرمی هایی است که در اینجا وجود دارد. گردشگران هنگامی که با  وایت واتر رفتینگ....... قایق سواری در تنداب قایق بادی مسیری 4 کیلومتری را از میان جنگل طی میکنند یکی از پر ماجرا ترین ساعت ها را سپری خواهند کرد. بهترین زمان برای این کار در فصل باران یعنی از ژوئن تا نوامبر است.

جزایر جیمز باند پوکت

یکی از مجموعه جزایر جیمز باند است که در فاصله 15 کیلومتری آن قرار دارد. این منطقه به این علت جیمز باند نام گرفته که یک بار راجر مور هنرپیشه  آمریکایی در دهه 1960 در این جزیره در فیلمی از سری فیلم های 007 بازی کرد. در قلب این جزیره غار زیبایی وجود دارد و بازدیدکنندگان آن با سوار شدن بر کایک ها ( قایق های بادی ) لحظات خوشی  را سپری می کنند . همچنین با گشت و گذار اطراف این جزیره صد ها جزیره کوچک و بزرگ را خواهید دید.

جزیره فی فی

جزایر 6 گانه فی فی را میتوان از زیبا ترین جزایر گرمسیری جهان و یکی از اصلی ترین جاذبه های توریستی تایلند و جنوب شرق آسیا دانست . سرتاسر این جزیره را صخره های آهکی ، سواحل زیبای شنی و غار های پنهان فرا گرفته است . دو جزیره اصلی آن ، فی فی کوچک که خالی از سکنه است و فی فی بزرگ که ساکنین آن را مسلمانان جنوب تایلند تشکیل می دهند. مجموع مساحت آنها 42 کیلومتر مربع است و یکی از بارز ترین ویژگی ها ی آن هم این است که هیچ وسیله نقلیه موتوری در آن وجود ندارد . از تفریحات جزیره فی فی میتوان به بازدید از ساحل میمون ها ، خلیج لوساما و پیله لاگون ، سفربا قایق پارویی، صخره نوردی ، سر خوردن روی طناب در مسیری 200 متری بر روی رودخانه و موتور سواری با موتور های 4 چرخ در جنگل اشاره کرد .

 

مهم ترین مراکز خرید پوکت:

مرکز خرید تسکو پوکت

در این بازار میتوانید فروشگاههای مختلف را ببینید خرید کنید و از جمله بانک ها،ای تی ام ها ،فروشگاه های مواد غذایی ، رستوران ها ، کتاب فروشی و مغازه ها سرگرمی ،طلا و جواهر و... برخوردار شوید. علاوه بر محصولات مختلف ، فروشگاه تسکو لوتوس پوکت همچنین خدمات دیگر مانند چرخ دستی های خرید و سبد ، کیف سپرده ، آب آشامیدنی رایگان ، نقاط چک قیمت، خدمات پخت و پز برای ماهی و غذا های دریایی ، خرید اقساطی را ارائه می دهند.

جانگ سیلون

که در ساحل پاتونگ قرار گرفته و یکی از بزرگترین مراکز حرید پوکت است. در این مجموعه همه جور محصولی از پوشاک و صنایع دستی گرفته تا لوازم الکترونیک به فروش می رسد . در این مرکز علاوه بر فروشگاه چندین رستوران خوب هم وجود دارد.

 

کلیه حقوق این سایت متعلق به Avesta Parvaz می باشد.©