فرهنگ در مالزی

مقالات - در کوالالامپور - ۱۵ آذر ۱۳۹۵

مالزی از یک جامعه چند فرهنگی، شامل مالایی، چینی و هندی برخوردار است که در کنار یکدیگر زندگی می‌کنند.

البته مالایی ها بیشترین تعداد افراد اجتماع را در برمی‌گیرند. بیشتر مردم مالزی مسلمان هستند اما در میان آنها مذاهب دیگر نیز دیده می‌شود. در ادامه با اوستا پرواز همراه باشید.

مالایی ها به زبان باهاسا صحبت می‌کنند و تا حد زیادی در سرنوشت سیاسی کشورشان نقش دارند. چینی ها یک سوم جمعیت مالزی را شامل می شوند. آنها به زبان های هوکایین ، هاکا و کانتونی سخن گفته و بیشتر در تجارت فعالیت دارند. هندی ها ده درصد جمعیت را شامل می شوند و بیشتر آنها به به زبان های تامیلی، مالایالامی و هندی سخن می گویند و بیشتر در شهرهای بزرگ در سواحل غرب شبه جزیره مالزی زندگی می کنند. سیک ها نیز جمعیت قابل ملاحظه ای از مالزی را در بر می گیرند. اقلیت اوراسیایی ها و قبایل بومی نیز جمعیت باقی مانده این کشور را تشکیل می دهند.

با وجود اینکه زبان رسمی این کشور باهاسای مالزی است، گروه‌های مختلف مردمی که ذکر شده است، با زبان انگلیسی با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند و همین باعث شده تا این اواخر زبان انگلیسی در مقاطع عالی تحصیلی زبان آموزشی تعیین شود. قبیله اصلی بومی مالزی ایبان  ساراواک است که ۳۹۵ هزار نفر جمعیت دارد. مالایایی ها بیشتر در خانه های سنتی روستایی در کناره رودخانه های ریجانگ و بارام زندگی می کنند. 

مالایایی ها:

امروزه، مالایایی ها، بزرگ ترین گروه نژادی جمعیت کشور مالزی را که در حدود ۵۰ درصد جمعیت این شور را در بر می گیرد.

چینی ها:

دومین گروه بزرگ جمعیتی این کشور را چینی ها، با ۲۵ درصد جمعیت، تشکیل می دهند. بیشترچینی های حال حاضر مالزی، نسل چینی های مهاجر از قرن نوزدهم میلادی هستند.

هندی ها:

کوچک ترین گروه اصلی نژادی در مالزی، هندی ها هستند که ده درصد جمعیت این کشور را شامل می شوند. بیشتر این هندی ها  اصالتا از منطقه تامیل در جنوب هند هستند که طی دوره تسلط بریتانیا در هند به مالزی مهاجرت کردند.

کلیه حقوق این سایت متعلق به Avesta Parvaz می باشد.©