کمپ فیل ها در چیانگ مای| جایی برای تماشای فیل ها

جاذبه گردشگری - در چیانگ مای - ۱۱ شهریور ۱۳۹۶

کمپ فیل Maesa در چیانگ مای

تصور اینکه به تایلند بروید و فیل های دوست داشتنی اش را از نزدیک نبینید خیلی سخت است. اگر می خواهید یک عالمه فیل تایلندی را یکجا ببینید باید به دره ی Maesa در شمال تایلند بروید. همین که پا به اینجا بگذارید فیل های زیادی را می بینید که یا در حال یادگیری شیرین کاری های مختلف از مربیان هستند، یا دارند در رودخانه حمام می گیرند و یا در حال نقاشی چشم اندازهای اطراف اند! در این کمپ کلا نظرتان درباره ی فیل های تایلندی عوض می شود و با دیدن اینکه چقدر این موجودات بااستعداد هستند شگفت زده می شوید. برای آشنایی بیشتر با کمپ فیل ها در چیانگ مای در ادامه اوستا پرواز را همراهی کنید.

هدف از راه اندازی این کمپ چه بوده است؟

قرن هاست که فیل ها در تایلند مورد احترام هستند. فیل ها به سنگین ترین موجودات دنیا معروفند و در قدیم در جنگ ها مورد استفاده قرار می گرفتند، پادشاه بر پشت فیل می نشست و با سپاهیان برمه می جنگید تا از تایلند در موقعیت های مختلف دفاع کند. نکته ی دیگری که باعث محبوبیت فیل ها شده هوش و حافظه ی باورنکردنی آن هاست. در حال حاضر فیل بزرگ ترین پستاندار دنیاست، فیل های تایلند در دسته ی فیل های آسیایی هستند و از زمان های قدیم تا به الان مردم آن ها را بزرگ می کنند تا از آن ها در کارهای مختلف استفاده کنند. امروز نقش این فیل ها کاملا تغییر کرده و دیگر مثل قبلا برای کارهایی مثل صنعت چوب و جنگ استفاده نمی شوند. از آن جایی که تعداد فیل ها کم است در این کمپ سعی شده تا از آن ها مراقبت کنند و تعداد آن ها را زیاد کنند.

این کمپ در حدود سال ۱۹۷۶ تاسیس شده تا از فیل های بومی ای که از نقاط مختلف کشور به اینجا آورده می شوند محافظت کند. این فیل ها که زمانی در صنعت چوب کار می کردند با روی کار آمدن ماشین های سنگین دیگر کاری برای انجام دادن نداشتند اما در این کمپ آن ها دوباره به کار گرفته شدند اما این بار در نقش هنرمند! در این کمپ با استعداد های باورنکردنی آن ها  آشنا می شوید و همچنین درباره زندگی آن ها چیزهای زیادی یاد می گیرید.

فیل های این کمپ حیوانات معمولی نیستند به غیر از کارهای روتین همیشگی مثل حمام کردن، خوردن و خوابیدن، این موجودات بی نهایت باهوش یاد می گیرند که چجوری نقاشی بکشند، فوتبال بازی کنند و استعدادهای خودشان را در نمایش های مختلف نشان دهند . با دیدن این کمپ حتما عاشق این حیوانات می شوید و تازه به توانایی های آن ها پی می برید!

 

کلیه حقوق این سایت متعلق به Avesta Parvaz می باشد.©