وبلاگ اوستاپرواز


احتمالا هیچ وقت نتوانید در این استخرها شنا کنید!

لوکس ترین استخرهای دنیا یکی از بهترین ورزش های دنیا شنا کردن است، حسی که موقع شنا در فرد ایجاد می شود، آرامش بی نهایتی است که هیچ ورزش دیگری نمی تواند بدهد. شاید فکر کنید استخر که در همه جا پیدا می شود. اما اشتباه نکنید! استخرهایی که در ادامه خواهید دید استخرهایی هستند که فقط در مناطق خاصی از دنیا پیدا می شوند و البته که به اندازه ای لوکس و گرانند که احتمالا بسیاری هیچ وقت شانس بودن و رفتن به آن ها را نخواهید داشت. البته نمی توانییم بگوییم استفاده از این استخرها غیر ممکن است، اما باید بدانید هزینه ی آنها بسیار بالاست. اگر علاقه دارید لوکس ترین استخرهای دنیا را ببینید، با اوستا پرواز همراه باشید:

انتشار در ۲۲ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۳ - توسط اوستا پرواز

طبق این دلایل علمی سفر از شما انسان بهتری می سازد

تاثیرات سفر شاید تا حالا این جمله را زیاد شنیده باشید که سفر باعث می شود تا بهتر بتوانید با موضوعات و مسائل زندگی کنار بیایید شاید هم خودتان این موضوع را به عینه تجربه کرده باشید. گاهی سفر باعث آنچنان تغییری در شما می شود که حس می کنید کاملا آدم دیگری شده اید و شاید این برای دیگران خیلی ملموس نباشد اماخودتان خیلی خوب می توانید این تغییر را متوجه شوید. اسوتا پرواز می خواهد به شما دلایلی را ارائه دهد که علم آن ها را ثابت کرده است، ثابت کرده که سفر چطور دنیای جدیدی برایتان می سازد و شما چطور می توانید این دنیا را به جای بهتری تبدیل کنید، فقط با تغییر خودتان!

انتشار در ۱۵ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۷ - توسط اوستا پرواز

راهنمایی برای سفر به سرزمین شگفتی ها، مالزی

دانستنی هایی از مالزی سرزمین مالزی را می توان سرزمین شگفتی ها نامید؛ سرزمینی که با سفر به آن فرصت دیدن بسیاری از موارد زیبا، شگفت انگیز و حتی متضاد را خواهید داشت: کوهستان های زیبا و سرسبز، مناره ها و بناهای اسلامی، صخره های ساحلی و جنگل های استوایی، قایق های چوبی و حصیری و آسمان خراش‌های مدرن؛ ترکیبی زیبا و چشم نواز از گردشگری مالزی تشکیل می دهند که می تواند برای هر گردشگری خاطراتی زیبا و فراموش نشدنی رقم بزنند. این کشور را می توان یکی از بارزترین نمونه های تلفیق و سازش فرهنگ های مختلف در کنار یکدیگر دانست. این سرزمین در طول تاریخ خود شاهد وجود فرهنگ های مختلف آسیایی بوده و همچنین تا روزگاری نه چندان دور تحت استعمار بریتانیایی ها قرار داشته و حضور آن ها را در کنار سایر فرهنگ ها در حافظه تاریخی خود ثبت کرده است. این موضوع سبب شده تا تنوع و تکثر فرهنگ ها و آداب و رسوم در این سرزمین بسیار زیاد و تماشایی باشد. در مالزی همچنین شما می توانید شاهد حضور میدان های سنتی بازی چوگان، تپه های سرسبز و مزارع چای باشید. با اوستا پرواز همراه باشید تا اطلاعاتی را که برای سفر به مالزی نیاز دارید به دست بیاورید:

انتشار در ۱۳ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۸ - توسط اوستا پرواز

۱۱ مرکز خرید وسوسه کننده در دهلی

اگر عاشق خرید کردن هستید در دهلی حسابی وسوسه می شوید! دهلی مکانی سرشار از زندگی است. در سفر به پایتخت هندوستان نه‌تنها تعداد زیادی از مراکز خرید در برابر شما قرار خواهند داشت بلکه به تعدادی بازار متفاوت و ویژه نیز دسترسی خواهید داشت. اگر بخواهیم تمامی مرکز خریدهای دهلی را نام ببریم، با یک لیست بلند روبرو خواهید بود و به همین دلیل نیز ما تنها به معرفی ۱۰ مرکز خرید برتر این شهر خواهیم پرداخت. درهرحال اگر ساکن شهر دهلی، یک گردشگر، یک عاشق خرید و یا یک فرد معمولی با قصد خرید کردن هستید، می‌توانید از ورود به این بازارها لذت ببرید. در سفر به هند و دهلی شناختن مراکز خرید این شهر به کارتان خواهد آمد. با اوستا پرواز همراه باشید تا با هم سری به این مراکز خرید بزنیم.

انتشار در ۱۱ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۹ - توسط اوستا پرواز

هیجان و تفریح در پارک های آبی هند

بهترین پارک های آبی در هند هند طبیعت بکر و زیبایی دارد. خیلی از گردشگرانی به این کشور می روند مناطقی ساحلی آن را برای سفر انتخاب می کنند چون معمولا سواحل و تفریحات آبی طرفداران زیادی دارید. به غیر از آب تنی و شنا در دریاها و دریاچه های طبیعی، تعدادی پارک آبی با امکانات مناسب هم در هند وجود دارد که امروز می خواهیم به سراغ معرفی آن ها برویم. اوستا پرواز را همراهی کنید تا با بهترین پارک های آبی هند آشنا شوید.

انتشار در ۱۱ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۵ - توسط اوستا پرواز

راهنمای سفر به هند

این هند زیبا هند جاذبه های گردشگری زیادی دارد و تمدن آن از قدیمی ترین تمدن های جهان است.همه می دانند که هند زیبایی های طبیعی حیرت انگیزی دارد و میراث فرهنگی پربار خود را حفظ کرده است. گردشگران بسیاری هر ساله از این سرزمین زیبا بازدید می کنند، هند برای جهانگردان رویایی است که با آمدن به این سرزمین به واقعیت می پیوندد. با اوستا پرواز همراه باشید تا با این کشور زیبا بیشتر آشنا شوید

انتشار در ۱۱ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۳ - توسط اوستا پرواز

در بازارهای بانکوک شکه می شوید!

جالب ترین بازارهای بانکوک بدون اغراق، شهر بانکوک صدها و شاید هزار بازار مختلف داشته باشد که شامل بازارهای شناور بازارهای آخر هفته ای، بازارهای شبانه و قطار بازارها هستند. شما می توانید در هر زمانی که بانکوک سفر می کنید به دیدن یک بازار جدید رفته و از محیط آن ها لذت ببرید. اوستا پرواز برخی از مشهورترین و مهم ترین بازارهای این شهر را معرفی میکند:

انتشار در ۱۱ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۵ - توسط اوستا پرواز

چرا پنجره های هواپیما گرد است؟

دلیلی علمی وجود دارد که چرا پنجره های هواپیما، همیشه گرد هستند همانطور که در پروازهای قبلی خود احتمالا با این سوال مواجه بودید و شاید باعث تعجب شما بوده که چرا پنجره هواپیما، همیشه گرد است؟ آیا یک انتخاب طراحی در بخشی از خطوط هوایی است؟ و یا استدلال علمی پشت این، وجود دارد؟ پاسخ در واقع، بسیار ساده است اما مهندسی پشت آن، بسیار جذاب است، با اوستا پرواز همراه باشید تا جواب این سوال را پیدا کنید.

انتشار در ۷ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۱ - توسط اوستا پرواز

این پارک تابستان ها به دریاچه تبدیل می شود!

این پارک تابستان ها به دریاچه تبدیل می شود! در اتریش یک مسیر طبیعت گردی زیبا هست که نصفی از سال تبدیل به دریاچه ای به عمق ۱۰ متر می شود! مطمئنا اگر در فصل زمستان گذرتان به این پارک زیبا بیفتد هیچوقت باور نمی کنید که تا ۶ ماه بعد دیگر اینجا اثری از خشکی نیست! در این پارک اتفاقی عجیب می افتند و پدیده ی طبیعی نادر یکی از زیباترین مسیرهای طبیعت گردی در اتریش را به دریاچه ای به عمق ۱۰ متر تبدیل می کند! اگر می خواهید از دریاچه اتریش بیشتر بدانید در ادامه با اوستا پرواز همراه باشید.

انتشار در ۶ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۰ - توسط اوستا پرواز

مقاصد گردشگری شگفت انگیز بدون نیاز به ویزا

برای شما حتما این سوال پیش اومده که چه کشورهایی را بدون ویزا می توان رفت . تنها با خرید بلیط هواپیما عازم سفر شوید و دیگر خبری از مصاحبه‌های طولانی و صرف وقت و هزینه برای دریافت ویزا نیست. اگر بدنبال سفری ناگهانی و ماجراجویانه هستید ،با ما همراه باشید.

انتشار در ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۱ - توسط اوستا پرواز

۱۰ رهنمود سفر برای سالمندان

انتشار در ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۶ - توسط اوستا پرواز

اگر گرسنه هستید این غذاهای هندی را نگاه نکنید!

غذاهای که اشتهایتان را ۱۰ برابر می کنند آیا می خواهید به هند سفر کنید؟ چطور می توانید در حالیکه به تاج محل سفر می کنید، از غذاهای هندی دور بمانید؟ یا شاید هم در مورد اینکه در هند چه غذایی را باید امتحان کنید کمی سردرگم هستید؟ هند جایی است که از هر لحاظ شگفت زده تان می کند، از فرهنگ، تاریخ و سنت گرفته تا غذا و… چه بخواهید به کوه های شمال هند بروید و چه از سواحل جنوبی این کشور دیدن کنید متوجه می شوید که هر چند کیلومتری را که می پیمایید، غذایش هم به تناسب منطقه عوض می شود و این تنوع به قدری زیاد است که تقریبا در هیچ کجای دنیا نمی توانید ببینید. در اینجا راهنمایی غذایی برای سفر شما از هند آورده شده تا در طول سفرتان خوشمزه ترین های هندی را مزه کنید. با اوستا پرواز باشید:

انتشار در ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۶ - توسط اوستا پرواز

باورتان می شود اینجا دروازه ورودی هند باشد؟

دروازه ورودی هند معمولا تصور همه ی ما از دروازه ورودی شهرها جایی نه چندان زیبا و در واقع خراب و به هم ریخته است، جایی بی آب و علف که هیچ موجود زنده ای در اطراف آن دیده نمی شود. این تصور درباره ی خیلی از شهرها درست است اما در مورد کشور هند مطمئنا نه. تصاویر زیر گویای همه چیز است. با اوستا پرواز باشید:

انتشار در ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۲ - توسط اوستا پرواز

قبل از دیدن این عکس ها به هند سفر نکنید!

معرفی جاذبه های طبیعی هند هند، سرزمین رنگ ها، به داشتن فرهنگی غنی و طبیعتی بی نظیر معروف است. بی شک این کشور منحصر به فرد، شهر های معروف و جاذبه های دیدنی بی شماری دارد. اما اگر از علاقمندان به طبیعت و غرق شدن در مناظر آرامش بخش آن هستید، بهتر است بازدید از این ۵ دهکده را در فهرست سفرهای خودتان قرار بدهید. با اوستا پرواز همراه باشید تا با ۵ دهکده ی زیبای هند آشنا شویم.

انتشار در ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۵ - توسط اوستا پرواز

معرفی شرکت هواپیمایی ماهان

هواپیمایی ماهان با ۳۳۰۰ کارمند، یکی از معتبرترین و امن ترین خطوط هوایی کشور به حساب می آید. این شرکت هواپیمایی در هر روز پروازهایی به ۵۲ مقصد در اروپا، آسیا و خاورمیانه دارد و در سال ۱۳۹۱ بیشترین تعداد مسافر را در مسیر داخلی و خارجی، جابجا کرده است. ماهان، در دهمین جشنواره ملی قهرمانان صنعت ایران به عنوان یکی از ۱۰۰ برند ارزشمند و برتر ایران شناخته شد. با اوستا پرواز همراه باشید تا با معروف ترین ایرلاین ایرانی بیشتر آشنا شوید.

انتشار در ۱۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۶ - توسط اوستا پرواز

قبل از انتخاب هتل بخوانید

انتخاب هتل مناسب اگر قصد سفر دارید شاید انتخاب هتل تبدیل به یکی از دغدغه های شما شده باشد، اینکه چه هتلی قیمت مناسب تر و خدمات بهتری دارد از سوال هایی است که معمولا ذهن مسافران را مشغول می کند، گاهی ندانستن برخی نکات باعث می شود به هتلی برویم که اصلا مناسب حال ما نیست، می خواهیم به شما نکاتی را بگوییم تا به کمک آن ها بتوانید هتلی مناسب را انتخاب کنید، با اوستا پرواز همراه باشید.

انتشار در ۱۸ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۵ - توسط اوستا پرواز

در هنگام پرواز چه اتفاقی برای بدن می افتد

پرواز با بدن ما چه می کند پرواز با هواپیما امروز یکی از معمول ترین کارهایی است که انجام می دهیم، اما هر چقدر هم مسافرت هوایی کار هیجان انگیزی باشد بدن ما برای پرواز طراحی نشده است در حقیقت پرواز با هواپیما باعث ایجاد مشکلاتی مثل شوک بر روی بدن ما می شوید، اگر کنجکاو شدید که بدانید پرواز با بدن ما چه می کند در ادامه با اوستا پرواز همراه باشید.

انتشار در ۱۸ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۳ - توسط اوستا پرواز

هتل مجستیک کوالالامپور

درباره هتل مجستیک کوالالامپور بعد از دو سال که تصمیم داشتم سفری به کوالالامپور داشته باشم نهایتا در ژانویه امسال موفق شدم به این شهر زیبا بروم، هتل مجستیک کوالالامپور را برای اقامت دو روزه خود انتخاب کردم. هتلی کلاسیک است و فقط یک نگاه به لابی هتل کافیست تا بفهمید که می خواهید در چه هتل خوبی اقامت کنید. اگر به دنبال هتلی لوکس و بینظیر در کوالالامپور می گردید در اینجا تجربه اقامت خودم را در هتل مجستیک کوالالامپور با شما در میان می گذارم. در ادامه با اوستا پرواز همراه باشید.

انتشار در ۱۸ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۲ - توسط اوستا پرواز

۵ رازی که نمی توانید از مهمانداران هواپیما پنهان کنید!

مهارت مهماندار هواپیما آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که وقتی وارد هواپیما می شوید، مهمانداران هواپیما چه فکری راجع به شما می کنند؟ اگر جوابتان بله است، علامت خوبی است چون نشان دهنده ی میزان خوب آگاهی و هوشیاری و و فکر شفاف شماست. یکی از مهمانداران هواپیماهای ماهر که ۲۵ سال در این شغل فعالیت کرده است می گوید: باید یادتان باشد که ما در ارتفاع ۶ تا ۷ مایلی سطح زمین هستیم و اگر مشکلی بوجود بیاید، نمی توان خیلی راحت با ۹۱۱ تماس گرفت و پلیس را خبر کرد! اما جالب است بدانید همینکه شما پایتان را داخل هواپیما بگذارید، خدمه در عرض ۳ ثانیه می توانند این موارد را در شما تشخیص دهند که نشان دهنده ی مهارت مهماندار هواپیما است که مهماندار با تجربه توضیح می دهد همراه اوستا پرواز باشید:

انتشار در ۱۸ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۵ - توسط اوستا پرواز

اقامت در هتل: ۷ موردی که واقعا باید در مورد هتل ها بدانید

واقعیت های رزرو هتل نداشتن اطلاعات در مورد کیفیت و تمیزی اتاقی که در هتل رزرو کرده اید، می تواند عصبی کننده باشد. افشاگری بزرگ؟ رو تختی ها، پتوها و لحاف ها به ندرت تمیز می شوند. کلیدهای برق هتل و کنترل های تلویزیون به عنوان کارخانه های تولید میکروب مشخص شده اند! خیلی موارد دیگر در مورد هتل ها وجود دارد که احتمالا از آنها از واقعیت های رزرو هتل بی اطلاعید که ما به شما خواهیم گفت. با اوستا پرواز همراه باشید:

انتشار در ۱۸ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۵ - توسط اوستا پرواز

کلیه حقوق این سایت متعلق به Avesta Parvaz می باشد.©