طبق این دلایل علمی سفر از شما انسان بهتری می سازد

راهنمای سفر - در جزیره ردانگ - ۱۵ شهریور ۱۳۹۶

تاثیرات سفر

شاید تا حالا این جمله را زیاد شنیده باشید که سفر باعث می شود تا بهتر بتوانید با موضوعات و مسائل زندگی کنار بیایید شاید هم خودتان این موضوع را به عینه تجربه کرده باشید. گاهی سفر باعث آنچنان تغییری در شما می شود که حس می کنید کاملا آدم دیگری شده اید و شاید این برای دیگران خیلی ملموس نباشد اماخودتان خیلی خوب می توانید این تغییر را متوجه شوید. الی گشت می خواهد به شما دلایلی را ارائه دهد که علم آن ها را ثابت کرده است، ثابت کرده که سفر چطور دنیای جدیدی برایتان می سازد و شما چطور می توانید این دنیا را به جای بهتری تبدیل کنید، فقط با تغییر خودتان!

سفر باعث می شود تا آدم خلاق تری شوید

هر چه بیشتر جهان دیده شوید، با ایده های فکری بیشتری آشنا می شوید. اما این ایده ها چه تاثیری روی شما دارند؟ در واقع شما با ایدئولوژی های مختلف آشنا می شوید، یاد می گیرید نکات مثبت هر فکر و ایده را برداشت کنید و می توانید از آن ها الهام بگیرید و در کارهای خودتان از آن ها استفاده کنید.

سفر باعث می شوید تا ذهن بازتری پیدا کنید

یک تحقیق بسیار جالب روی دانشجویان یک دانشگاه نشان داده است که دانشجویانی که در خارج از کشور خود درس می خوانند، توانایی بیشتری در حل پازل های پیچیده دارند  دلیل آن را باید در اینترنت جستجو کنید! در سال های اخیر فضای آنلاین به جای بسیار خوبی برای بحث و گفتگو تبدیل شده است از شرایط آب و هوایی گرفته تا فرهنگ و اقتصاد و اجتماع، مردم تجربه های سفرشان را به اشتراک می گذارند و شما می توانید فقط با یک کلیک با همه ی این تجربه ها آشنا شوید و دید خود را نسبت به دنیای اطرافتان بازتر کنید.

سفر ثابت می کند که انسان ها در کل خوب اند!

اگر چه نظرهای ضد و نقیضی در این باره وجود دارد و بسیاری از افراد بر این عقیده اند که «نه! دنیا جای خطرناکی است و باید در خانه بمانید چون فقط در خانه در امانید!» اما حقیقت این است: انسان های خوب هم در دنیا وجود دارند! چه تعداد؟ اینجاست که علم وارد می شود. بعد از اسکنی که روی مغز ۱۰ ها انسان انجام شد مشخص شد که آن ها هم انسان هایی هستند درست مثل من و شما آن ها هم زندگی خودشان را دارند فارغ از هر ملیت و باوری. در همه جای دنیا هم انسان خوب و هم بد وجود دارد و این موضوع به هیچ عنوان ربطی به اینکه شما اهل کجای دنیا هستید ندارد.

کلیه حقوق این سایت متعلق به Avesta Parvaz می باشد.©